Wybierz kolor dla Volta

29 października 2009
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Zawsze marzyłeś aby wymyślić kolor? Nazwać go? A także, by pokrywali nim samochody? Teraz masz taką możliwość… Z tego typu inicjatywą wychodzi marka Chevrolet.

Producent ten ogłasza konkurs na nazwę koloru dla modelu Volt. Wstępny kolor produkcyjny pojazdu elektrycznego o zwiększonym zasięgu (E-REV), Chevroleta Volta, to kolor srebrny z odcieniem szmaragdu. Jest to kolor oficjalny. Jednak nazwy jeszcze nie ma.


Od 22 października (Krajowy Dzień Koloru) firma Chevrolet prowadzi internetowy konkurs na nazwę koloru, zaś trzech finalistów poleci w grudniu tego roku do Los Angeles, aby stanąć w ostatecznej walce o szansę znalezienia się w gronie pierwszych osób, które zasiądą za kierownicą przedprodukcyjnego Volta.

„Chcemy zaprosić klientów do wzięcia udziału w procesie rozwoju Chevroleta Volt i dać im szansę na to, by stanowili część naszego programu – mówi Maria Rohrer, dyrektor ds. modelu Volt oraz globalnych działań marketingowych spółki Chevrolet. „Szukamy nazwy koloru odzwierciedlającej innowacyjność i ducha modelu Volt.”

Nagrodą w konkursie dla trzech finalistów i ich osób towarzyszących będzie przelot do Los Angeles, dwudniowy pobyt w hotelu, karta upominkowa o wartości 400 dolarów oraz udział w Salonie Motoryzacyjnym w Los Angeles (2 grudnia 2009 roku). Zwycięzca ogłoszony zostanie przez firmę Chevy 1 grudnia i będzie miał możliwość zasiąść za kierownicą przedprodukcyjnego Volta.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje nazwy koloru na stronie [link=http://www.chevroletvoltage.com]www.chevroletvoltage.com[/link] do godziny 08:00 czasu ET (wschodnioamerykańskiego) dnia 4 listopada. Spośród wszystkich zgłoszeń firma Chevrolet wybierze trzech finalistów, opierając się na oryginalności, kreatywności oraz zdolności do uchwycenia innowacyjności i ducha modelu Volt. Finaliści przejdą do drugiej rundy, w której klienci głosować będą na propozycje na stronie www od godziny 08:00 czasu ET 16 listopada do godziny 08:00 czasu ET 1 grudnia. Klientom wolno będzie oddać jeden głos na jedną osobę i tylko z jednego adresu protokołu internetowego przez cały okres głosowania.

Uczestnicy zgłaszać mogą wiele propozycji nazw. W przypadku zgłoszenia przez więcej niż jednego uczestnika tej samej nazwy koloru, do konkursu dopuszczona zostanie pierwsza osoba zgłaszająca, zaś pozostałe zgłoszenia uznane zostaną za nieważne. W konkursie mogą brać udział osoby legalnie zamieszkujące w USA i Dystrykcie Kolumbia. Uczestnicy winni mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy.

Kolor srebrny z odcieniem szmaragdu dostępny będzie wyłącznie w modelu Chevy Volt. Nowy, wybrany przez uczestnika kolor lakieru wejdzie w skład palety kolorów nadwozia modelu Volt dostępnych z chwilą rozpoczęcia produkcji, w tym kolorów Black, Silver Ice Metallic, Cyber Gray Metallic, Crystal Red Metallic oraz ekskluzywnego White Diamond Tri-Coat.

Produkcja modelu Volt rozpocząć się ma w drugim półroczu 2010. Cena nie została jeszcze podana. Tak jak kolor.

źródło: Chevrolet / autokult

Leave A Comment