Niewidomy artysta namalował Volvo S60

28 października 2009
Bez kategorii, Nowości Volvo

Volvo postanowiło, że ich nowego modelu S60 nie zobaczy nikt. Oczywiście chodzi o okres między teraźniejszością, a chwilą oficjalnej premiery, którą zaplanowano na przyszłoroczne targi w Genewie (marzec 2010). Volvo nagięło jednak nieco swoją zasadę i zaprezentowało pojazd jednej osobie. Jest nią Esref Armagan – artysta, który od urodzenia jest niewidomy. Esref z żartem przyznał, że obiecuje nawet nie spojrzeć na samochód.

Esref używa swoich rąk oraz innych zmysłów, aby “zobaczyć” i poczuć przedmioty i ludzi. Podobnie było z nowym Volvo S60. Wideo, które prezentujemy powyżej, jest jedynie teaserem całej akcji. Więcej filmów i informacji na temat całego wydarzenia można znaleźć w [link=http://www.facebook.com/Volvo]profilu Volvo na stronie facebook.com[/link]. Co ciekawe udostępniono możliwość dyskutowania na temat wizji Esrefa. Okazuje się nawet, że niektóre elementy nadwozia mogą zostać przez niego namalowane specjalnie na prośbę użytkowników facebooka.

Warto jednak wspomnieć, że jest on naprawdę wybitnym człowiekiem. Pomimo tylu przeciwności losu potrafi iść z uśmiechem przez życie i nie wstydzi się tego, że jest niewidomy. A obraz – no cóż. Sam bym lepszego nie namalował. Tylko pozazdrościć umiejętności. źródło: Volvo / autokult

Leave A Comment