Linia GreenLine – oszczędnie i ekologicznie

5 października 2009
Bez kategorii, Nowości Skoda

Ta przyjazna środowisku linia modeli dedykowana jest Klientom poszukującym samochodu, który łączy niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2, nie rezygnując przy tym z dobrych osiągów.

Nowa linia samochodów Škody dowodzi ambicji marki w dążeniu do aktywnej ochrony środowiska, a tym samym wpisuje się w ogólnoświatowy trend proekologiczny. GreenLine charakteryzuje się oszczędnością paliwa, zmniejszoną emisją CO2 i szkodliwych substancji.

Linia GreenLine - oszczędnie i ekologicznie Linia GreenLine - oszczędnie i ekologicznie Linia GreenLine - oszczędnie i ekologicznie Linia GreenLine - oszczędnie i ekologicznie

Elementy, które wyróżniają samochody w wersji GreenLine to wykorzystanie 5-stopniowej przekładni manualnej o dłuższych przełożeniach, obniżenie współczynnika oporu powietrza, poprzez wykorzystanie obniżonego o 15 mm zawieszenia (w przypadku modelu Superb jest to 16 mm). Ekologiczne modele mają także obniżoną masę pojazdu, opony o niższym oporze toczenia oraz wyższym dopuszczalnym ciśnieniu powietrza wewnątrz. Ekonomiczne, turbodoładowane silniki zastosowane w poszczególnych modelach posiadają standardowo filtr cząstek stałych DPF.

Klienci mogą wybierać spośród trzech najpopularniejszych modeli Škody w wersji GreenLine:

Fabia GreenLine oferowana jest w dwóch wersjach nadwozia, wyłącznie z silnikiem 1.4 TDI PD, o mocy 80 KM. Obie Fabie zużywają średnio 4,1 litra oleju napędowego na 100 km, natomiast emisja CO2 wynosi 109 g/km. Fabię GreenLine można nazwać najoszczędniejszym modelem wyprodukowanym dotąd przez Škodę.

Octavia GreenLine z nadwoziem typu Liftback lub Combi jest dostępna wyłącznie z nowym w ofercie Škody silnikiem 1.6 TDI DPF, o mocy 105 KM. Ten nowoczesny silnik cechuje się poziomem emisji CO2 o wartości 114 g/km i spala średnio 4,4 litra paliwa na 100 km.

Superb GreenLine napędzany jest silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1.9 l, o mocy 105 KM. Silnik ten cechuje się bardzo niską emisją CO2 – wynoszącą 136g/km i zużywa w cyklu mieszanym zaledwie 5,1 litra oleju napędowego na 100 km.

źródło: Skoda

Leave A Comment