Kia Cadenza – nowy, luksusowy sedan

21 października 2009
Bez kategorii, Kia Nowości

Kia Motors Corporation ujawniła pierwsze oficjalne zdjęcia nowego, eleganckiego sedana o nazwie Kia Cadenza.

Limuzyna wywodzi się bezpośrednio z samochodu koncepcyjnego KND-5, który zadebiutował w kwietniu 2009 roku podczas Salonu Samochodowego w Seulu. Światowa premiera Kii Cadenza odbędzie się pod koniec bieżącego roku na międzynarodowych salonach samochodowych w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i Dubaju.


Nazwa „Cadenza” pochodzi się z włoskiego języka muzycznego – nawiązując do piękna solowych popisów koncertowych i arii operowych. Jest więc doskonałym symbolem dynamiki wyjątkowej stylizacji oraz ekskluzywnego image nowej propozycji rynkowej Kia.

Sportowa i elegancka Cadenza wyróżnia się agresywnym zarysem świateł głównych w otoczeniu diod LED oraz atletycznym przetłoczeniem burt karoserii. Grill chłodnicy wraz ze stylowymi światłami tylnymi akcentuje zamierzony charakter ‘high-tech’ samochodu i markowy DNA designu Kia.


We wnętrzu dominuje innowacyjna i futurystyczna tablica przyrządów. Kierowcę wita łagodne oświetlenie podłogi i wnętrza – wraz z nastrojową wstęgą świetlną, która biegnie wzdłuż deski rozdzielczej pomiędzy przednimi drzwiami tworząc ciepłą atmosferę w kabinie pojazdu.

Dzięki atrakcyjnej stylizacji oraz dynamice osiągów – w połączeniu z przyjaznym użytkownikowi wyposażeniem – Kia Cadenza jest pewnym kandydatem na lidera segmentu pełnowymiarowych sedanów klasy wyższej.


Wyposażenie Cadenzy obejmować będzie podgrzewane koło kierownicy (idealne na zimę w krajach o surowszym klimacie), elektryczną regulację długości siedziska foteli (komfort podparcia ud kierowcy/pasażera), wentylację przednich foteli (przydatne w krajach o klimacie cieplejszym) oraz system automatycznego usuwania zamglenia szyby czołowej.

Kia Cadenza produkowana będzie obok Nowego Sorento w zakładzie Hwasung i wejdzie do sprzedaży w Korei oraz na rynkach Bliskiego Wschodu pod koniec bieżącego roku. Na innych rynkach światowych pojazd dostępny będzie w roku 2010. Koncern Kia obecnie nie planuje wprowadzenia tego sedana na rynki Europy.

źródło: Kia

Leave A Comment