i MiEV wyróżniony na Tokyo Motor Show 2009

28 października 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Podczas trwającej obecnie 41szej wystawy Tokyo International Motor Show 2009 miejski samochód i MiEV firmy Mitsubishi Motors został ogłoszony zdobywcą nagrody dla Najbardziej Zaawansowanego Technologicznie samochodu japońskiego w konkursie na Samochód Roku (Japanese Car of the Year “Most Advanced Technology” Award).

i MiEV wyróżniony na Tokyo Motor Show 2009 i MiEV wyróżniony na Tokyo Motor Show 2009 i MiEV wyróżniony na Tokyo Motor Show 2009 i MiEV wyróżniony na Tokyo Motor Show 2009
WDROŻONY DO PRODUKCJI SERYJNEJ, BEZ KOMPROMISÓW

Bezkompromisowy bezemisyjny samochód zbierał pochwały za sposób, w jaki zastosowano zaawansowaną technologię akumulatorów litowo-jonowych w pełnowymiarowym czteroosobowym rodzinnym samochodzie miejskim oraz szybkie wdrożenie do produkcji seryjnej.*

Samochód jest dostępny w Japonii od lipca bieżącego roku. Wszystkie pojazdy przeznaczone w tym roku na rynek japoński, w ilości 1400 sztuk, zostały już sprzedane. Dodatkowo przyjęto zamówienie na 900 sztuk z produkcji planowanej na rok 2010.

Rozpoczęcie produkcji na rynek europejski planowane jest na początek października 2010 roku. Na rynkach Europy kontynentalnej modele z kierownicą z lewej strony dostępne będą w końcu 2010 roku, w zależności od kraju. W Wielkiej Brytanii, która jest rynkiem samochodów z kierownicą z prawej strony, tak jak Japonia, pierwsze egzemplarze będzie można zobaczyć na drogach już w grudniu tego roku.

BIEGŁOŚC MITSUBISHI W DZIEDZINIE EV i PHEV

Tytuł Japońskiego Samochodu Roku podkreśla biegłość Mitsubishi Motors w dziedzinie konstrukcji samochodów elektrycznych, sięgającą początku lat 70-tych ubiegłego wieku.

Dodatkowo umacnia pozycję lidera, jaką Mitsubishi Motors zajmuje pośród firm pracujących nad rozwojem samochodów elektrycznych i hybrydowych, sygnalizując znakomity postęp dążeniu do celu, którym jest uzyskanie 20% udziału samochodów elektrycznych lub hybrydowych w produkcji w roku 2020.

* Zerowa emisja z rury wydechowej.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment