i-MiEV – Elektryczny pojazd roku 2009

8 października 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi i-MiEV – pionierski miejski samochód elektryczny Mitsubishi – został wybrany „Elektrycznym pojazdem roku 2009”. Nagrodę wręczono podczas ceremonii GreenFleet w Guildhall, w Londynie. Jest to kolejny milowy krok na drodze ku oczekiwanemu wejściu pojazdu na rynek europejski, które planowane jest na koniec 2010 roku.

i-MiEV - Elektryczny pojazd roku 2009 i-MiEV - Elektryczny pojazd roku 2009 i-MiEV - Elektryczny pojazd roku 2009 i-MiEV - Elektryczny pojazd roku 2009

Czteromiejscowe Mitsubishi i-MiEV doceniono za praktyczność, zasięg i czas ładowania. Wysoko oceniono również prostotę użytkowania pojazdu, którą zawdzięcza on konwencjonalnym przyrządom sterowania i funkcjonalnemu wnętrzu.

Wprowadzenie modelu i-MiEV na rynek japoński w lecie tego roku, to pierwszy sukces programu ochrony środowiska „Environmental Vision 2020”, realizowanego przez Mitsubishi Motors.

Drugim pojazdem opracowanym w ramach programu jest koncepcyjny PX-MiEV. Oba samochody to wizytówki Mitsubishi w dziedzinie technologii napędu hybrydowego, które zaprezentowane zostaną na organizowanych w tym miesiącu targach Tokio Motor Show. Na wystawie w Tokio firma Mitsubishi przedstawi również inne technologie sprzyjające środowisku naturalnemu, takie jak m.in. obniżający emisję CO2 pakiet ClearTec dostępny już w modelu Colt, będący na ostatnim etapie prac projektowych silnik wysokoprężny Euro-5, wysokiej sprawności przekładnie CVT i TC-SST oraz tzw. „zielone plastiki”.

Pojazdy Mitsubishi i-MiEV pojawią się na rynku europejskim w roku 2010, ale pierwsze 25 egzemplarzy – w wersji z kierownicą po prawej stronie – przyjedzie do Wielkiej Brytanii już w listopadzie 2009 r. Wezmą one udział w programie pojazdów demonstracyjnych o wyjątkowo niskiej emisji związków węgla, organizowanym w West Midlands.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment