Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię

31 października 2009
Bez kategorii, Audi Nowości

AUDI AG konsekwentnie kontynuuje swoją strategię rozwoju: w Neckarsulm rozpoczęła pracę najnowocześniejsza tłocznia Europy. 110 mln € zainwestowało Audi w ciągu dwóch ostatnich lat w wysokoefektywne urządzenia. W ten sposób marka z czterema pierścieniami stworzyła ważne podstawy do realizacji swojej ofensywy modeli – zgodnie z najwyższymi standardami wydajności i jakości.

Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię

– Inwestycja w wysokości 110 mln EUR w modernizację i rozszerzenie tłoczni w zakładach w Neckarsulm
– Członek Zarządu Audi ds. Produkcji Frank Dreves: „Ważny element dalszego wzrostu naszej produktywności i realizacji naszej ofensywy modeli.”
– Jakość i precyzja – dokładność do setnej milimetra

Inauguracja nowej tłoczni jest też wyraźnym sygnałem dotyczącym przyszłości zakładów w Neckarsulm i bezpieczeństwa miejsc pracy.

„Audi konsekwentnie inwestuje w nowe modele, które mają zapewnić konkurencyjność marki także w przyszłości. Wysokowydajna tłocznia jest ważnym elementem strategii naszego przedsiębiorstwa i przyczyni się do dalszego wzrostu produktywności” – podkreślił Frank Dreves, Członek Zarządu ds. Produkcji AUDI AG podczas inauguracji nowej tłoczni w Neckarsulm.

Przedstawiciele Zarządu Audi, Rady Zakładowej i reprezentanci świata polityki chwalili inwestycję jako wyraźny znak dotyczący przyszłości zakładu i dalszej rozbudowy jego podstawowych kompetencji. „Modernizacja naszej tłoczni jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku zapewnienia miejsc pracy w naszym zakładzie” – podkreślił Norbert Rank, Przewodniczący Rady Zakładowej w Neckarsulm.

Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię Audi uruchomiło najnowocześniejszą w Europie tłocznię

„Zakłady Audi w Neckarsulm są nie tylko największym pracodawcą w mieście i regionie, są też motorem dla całego sektora motoryzacyjnego, który w decydujący sposób przyczynia się do wydajności gospodarczej regionu Heilbronn” – wyjaśnił Richard Drautz, Sekretarz w ministerstwie gospodarki Badenii – Wirtembergii.

„Najwyższa precyzja i bezkompromisowa jakość stoją w Audi na pierwszym miejscu. Nowa prasa transferowa pracuje z dokładnością do jednej setnej milimetra przy sile nacisku 8.000 ton. Nawet niedokładność o przysłowiowy włos nie będzie tolerowana” – zaznaczył Frank Dreves.

Inwestycja Audi w Neckarsulm obok budowy nowej hali obejmowała supernowoczesne moduły produkcyjne takie jak linia do cięcia blachy oraz wielkogabarytowa prasa transferowa. Przy tym na pierwszym planie stała konsekwentna optymalizacja procesów produkcji. Już dzisiaj międzynarodowe porównania w branży motoryzacyjnej i liczne wyróżnienia dobitnie świadczą, że pod względem produktywności Audi wytycza standardy w motoryzacji. Nowa tłocznia w Neckarsulm jest przy tym efektywna także pod względem ekologicznym: nowa linia utylizacji blach (BTE) pozwala na dokładne oddzielenie blach aluminiowych od stalowych. Blachy te zostają następnie odtransportowane koleją do ponownego przetopienia.

NOWA TŁOCZNIA W NECKARSULM:

Inwestycja: 110 mln EUR
Pracownicy: 410 w systemie trzyzmianowym
Początek budowy: październik 2007

Moduły linii: linia do cięcia blachy, wielkogabarytowa prasa transferowa,
linia utylizacji blach (BTE)

Wymiary tłoczni: długość: 120 m, szerokość: 66 m, wysokość: 30 m,
powierzchnia hali: 8.000 m2

źródło: Audi

Leave A Comment