Audi liderem napędu na cztery koła w segmencie Premium

10 października 2009
Bez kategorii, Audi Nowości

Żaden producent marki Premium nie wytwarza i nie sprzedaje więcej samochodów z napędem na cztery koła na świecie niż Audi. Potwierdzają to liczby Niemieckiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego VDA.


Jak pokazują statystyki nowo rejestrowanych aut, także w Niemczech Audi zajmuje pierwsze miejsce wśród samochodów klasy Premium z napędem na cztery koła. Jedna-trzecia samochodów Audi wyposażona jest w tą technikę. Audi Q5, jako nowy prominentny model z palety samochodów z napędem na cztery koła jest najpopularniejszym na świecie SUVem w swojej klasie – przez osiem miesięcy 2009 roku sprzedano okrągłe 63 100 aut.

„W przyszłości będziemy nadal umacniać naszą pozycję na rynku samochodów z napędem na cztery koła”, powiedział Peter Schwarzenbauer, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu Audi AG. I tak Audi Q5 będzie od początku października produkowane nie tylko w Ingolstadt ale również w Changchun (Chiny) dla chińskiego rynku. W ten sposób producent z Ingolstadt zamierza umocnić swoją wiodącą rolę na rynku, który – według prognoz – w tym roku będzie największym motoryzacyjnym rynkiem na świecie.

Wraz z modelem Q3, w 2011 roku, przybędzie nowy członek rodziny SUVów Audi, po którym koncern obiecuje sobie wysoką sprzedaż. W modelu Audi e-tron, który kilka tygodni temu zadebiutował na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie, koncern zaprezentował technologię napędu na cztery koła w sportowym samochodzie studyjnym z napędem elektrycznym.

„Nasze dążenie do bycia wiodącą, progresywną marką Premium zapisane jest już w logo hasłem Przewaga dzięki technice. I w przeciwieństwie do innych marek nie musimy się w tej roli na nowo odnaleźć”, powiedział Schwarzenbauer.

Napęd quattro jest istotnym elementem w ofensywie modelowej koncernu. Dzięki niemu Audi zdobywa nowe segmenty. Audi Q5, wprowadzone jesienią 2008, jest dzisiaj najpopularniejszym SUVem na świecie w swojej klasie; od stycznia do sierpnia Audi sprzedało 63 119 Q5, z tego 47 930 w Europie.

źródło: Audi

Leave A Comment