Mitsubishi i-MiEV w Polsce

2 września 2009
Komentarze wyłączone
Bez kategorii,

1 września 2009 roku w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbyła się polska premiera innowacyjnego pojazdu Mitsubishi i MiEV, pierwszego seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego na świecie. W prezentacji udział wzięli: Osamu Masuko – Prezes Mitsubishi Motors Corporations, Ryuichi Tanabe – Ambasador Japonii w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a także reprezentanci organizacji ekologicznych.

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Firma Mitsubishi Motors jako pierwszy koncern motoryzacyjny na świecie opracowała i wprowadziła do sprzedaży samochód z napędem elektrycznym – Mitsubishi i-MIEV. Mitsubishi i-MiEV to auto przyjazne środowisku – charakteryzuje się zerową emisją dwutlenku węgla i tlenków azotu w procesie eksploatacji. Jest ultra ciche, innowacyjne i nowoczesne. Koszt przejechania 1 km jest o jedną trzecią niższy w porównaniu z napędem konwencjonalnym. Mitsubishi i MiEV stanowi przełom w historii motoryzacji. To szczytowe osiągnięcie w dziedzinie pojazdów ekologicznych, które pozytywnie wpłynie na rozwiązanie takich problemów jak zanieczyszczenie środowiska, globalne ocieplenie czy kurczące się zasoby paliw bazujących na ropie naftowej.

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Po pełnym naładowaniu i MiEV może pokonać dystans 160 km. W świetle przeprowadzonych w Japonii badań to zasięg wystarczający, gdyż średnio 90% kierowców przejeżdża dziennie nie więcej niż 40 km w dni powszednie, a 80% kierowców pokonuje dziennie nie więcej niż 60 km w weekendy i święta.

Konstrukcja pojazdu umożliwia ładowanie baterii na trzy sposoby:

– standardowe gniazdko elektryczne o mocy 100 V – czas ładowania 14 godzin

– standardowe gniazdko elektryczne o mocy 200 V – czas ładowania 7 godzin

– gniazdo trójfazowe i stacje szybkiego ładowania w ciągu około pół godziny

Maksymalna prędkość rozwijana przez pojazd – 130 km/h.

i MiEV wyposażony jest w kompaktową i lekką jednostopniową przekładnię redukcyjną.

Dźwignia zmiany trybu jazdy oferuje trzy położenia, które umożliwiają kierowcy wybór pomiędzy maksymalną przyjemnością z jazdy lub maksymalną ekonomiką jazdy, czy maksymalnym odzyskiwaniem energii. Elektryczne Mitsubishi jest pierwszym autem typu mini car wyposażonym w reflektory i tylne światła typu LED.

Nowe Mitsubishi w Polsce pojawi się w drugiej połowie 2010 roku.

DANE TECHNICZNE

akumulatory

330V litowo-jonowe

moc

47 KW

moment obrotowy

180 Nm

prędkość maksymalna

130 km/h

zasięg na pełnych bateriach

160 km

napęd

tylny

masa własna

1080 kg

dług. / szer. / wys.

3450 / 1520 / 1600 mm

rozstaw osi

2550 mm

liczba miejsc

4

opony

175/45/15

źródło: autowizja.pl / Mitsubishi

Comments are closed.