Mazda CX-7 FL – czas na zmiany…

28 września 2009
Bez kategorii, Mazda Nowości

Zaprezentowana podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Mazda CX-7, o odnowionej stylizacji, po raz pierwszy będzie oferowana w Polsce w wersji z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,2 l i mocy 173 KM. Salony Mazdy przyjmują już zamówienia na ten model.

Mazda CX-7 FL - czas na zmiany... Mazda CX-7 FL - czas na zmiany... Mazda CX-7 FL - czas na zmiany... Mazda CX-7 FL - czas na zmiany...

Mazda CX-7 po faceliftingu stanowi jeszcze bardziej wyważoną mieszankę stylu, dynamiki i cech użytkowych i odpowiada w pełni strategii „odpowiedzialnego Zoom-Zoom”, łączącej przyjemność z jazdy z dbałością o środowisko i bezpieczeństwo. Mazda CX-7 ma zmieniony wygląd, a dzięki nowym technologiom jest jeszcze bardziej przystępna cenowo i sprawia więcej przyjemności z jazdy. W ramach faceliftu CX-7 otrzymał nowy system monitorowania tyłu pojazdu (RVM) i układ włączający światła ostrzegawcze (ESS) w celu dalszego zwiększenia bezpieczeństwa.

CX-7 Facelift ma także wiele zmian konstrukcyjnych poprawiających prowadzenie, m.in. sztywniejsze nadwozie i nowe amortyzatory. Pozostawiono w nim układ przeniesienia napędu na obie osie w celu zachowania doskonałych właściwości trakcyjnych w każdych warunkach drogowych. Nowy w tym modelu jest turbodiesel najnowszej generacji MZR-CD 2,2 (średnie zużycie paliwa 7,5 litra/100 km, emisja CO2 199 g/km) o mocy 173 KM i maksymalnym momencie 400 Nm. Ta wersja to pierwszy w historii japoński samochód osobowy z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Poza nim w ofercie jest nadal benzynowy silnik turbodoładowany MZR 2,3 DISI o mocy 260 KM i momencie 380 Nm.

Gama CX-7 w Polsce obejmuje obecnie dwie wersje silnikowe: benzynową i wysokoprężną, oferowane w dwóch poziomach wyposażenia: Exclusive i Sport. Nowością jest opcjonalny Pakiet TECH, wzbogacający wersję Exclusive o zestaw dodatkowych elementów, m.in. kamerę cofania, Bluetooth®, tempomat, alarm przeciwwłamaniowy, zmieniarkę na 6 płyt CD.

Ceny CX-7 zaczynają się obecnie już od 132 900 zł brutto.

Dodatkowo, modele CX-7 wyprodukowane w 2009 r., w wersji sprzed faceliftingu, zostały objęte atrakcyjną ofertą promocyjną – ceny zostały obniżone o 5 000 zł (czas promocji ograniczony)

źródło: Mazda

Leave A Comment