Lech Wałęsa będzie na co dzień jeździł Seatem Exeo

14 września 2009
Bez kategorii, Nowości Seat

Lech Wałęsa – legendarny lider Solidarności i Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1990-1995 – będzie na co dzień jeździł najnowszym modelem marki SEAT – Exeo.

Lech Wałęsa będzie na co dzień jeździł Seatem Exeo Lech Wałęsa będzie na co dzień jeździł Seatem Exeo Lech Wałęsa będzie na co dzień jeździł Seatem Exeo Lech Wałęsa będzie na co dzień jeździł Seatem Exeo

Kluczyki do samochodu Prezydent odebrał 9 września br. podczas uroczystej gali wieczornej pierwszego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy. Spotkanie osobistości świata polityki i biznesu, prowokujące do dialogu Wschodu z Zachodem, stanowi idealne miejsce dla uhonorowania zasług Lecha Wałęsy. Obecność SEAT-a podczas Forum nie jest przypadkowa – hiszpańska marka od lat jest oficjalnym przewoźnikiem spotkania.

Uroczyste wręczenie kluczyków – Andrzej Kublik, Jose Antonio Huerta Poblador, Lech Wałęsa


„Przekazanie SEAT-a Exeo Lechowi Wałęsie stanowi uhonorowanie jego postawy i działań, które doprowadziły do przemian demokratycznych w Polsce. W tym roku nie tylko obchodzimy 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej; mija też 20 lat od częściowo wolnych wyborów i powołania w Polsce pierwszego suwerennego rządu w czasach powojennych. Lech Wałęsa, dążąc na drodze demokratycznych przemian do ustanowienia nowego systemu politycznego, wykonał zdecydowany krok naprzód dla całego narodu. „Exeo” w języku łacińskim oznacza właśnie – iść naprzód. Również dla SEAT-a Exeo to milowy krok w historii marki – wyjście ponad reprezentowane dotychczas segmenty i debiut w klasie wyższej”, mówi Andrzej p. Kublik, Prezes Zarządu Iberia Motor Company S.A., wyłącznego dystrybutora aut marki SEAT w Polsce.

źródło: Seat

Leave A Comment