BMW 328 Roadster dla dzieci

1 września 2009
Bez kategorii, BMW Nowości

Długi przód, krótki tył, małe drzwiczki….po prostu BMW 328 Roadster. Kiedy pojawił się na rynku w 1936 roku, jego wyjątkowy sportowy design natychmiast podbił serca fanów motoryzacji. Prawie 70 lat po zakończeniu produkcji w 1940 roku to sportowe auto marzeń powraca – tym razem jako zabawka dla dzieci.


WIERNA REPLIKA
W dziecięcej wersji BMW 328 Roadster wrażenie robią przede wszystkim wielkie okrągłe reflektory, podwójny pionowy grill i dzielone przednie okno. Widziany z pewnej odległości do złudzenia przypomina swojego protoplastę, który w latach 30. był najbardziej pożądanym sportowym autem na świecie.

DWA RODZAJE NAPĘDU
Jeśli chodzi o napęd, mniejsza wersja niestety nie dorównuje swojemu oryginalnemu poprzednikowi, który wyprodukowany został w liczbie zaledwie 500 sztuk. Zamiast 80 konnego, sześciocylindrowego silnika, dziecięca wersja posiada opcjonalnie napęd elektryczny oraz… pedałowy. Młodzi kierowcy mogą czuć się w roadsterze bezpiecznie, auto posiada antypoślizgową kierownicę oraz uzyskało atest bezpieczeństwa TUV.

DO ZABAWY NA PODWÓRKU I W DOMU
Specjalne zaprojektowane gumowe opony dziecięcego BMW 328 Roadster powodują, że pojazd porusza się bezszelestnie, a w domu nie niszczy drewnianych podłóg. Koło zapasowe, podobnie jak w prawdziwej wersji, umieszczone zostało z tyłu, na klapie bagażnika.

BMW 328 Roadster dostępny będzie już od września w wybranych salonach dealerów BMW oraz w Internecie pod adresem www.bmw-shop.de .

WAGA:
– 8.0 kg (wersja na pedały)
– 12.5 kg (wersja elektryczna)

CENA:
– 199 Euro (wersja na pedały)
– 349 Euro (wersja elektryczna)

źródło: BMW

Leave A Comment