Program indywidualizacji dla Porsche Panamera

14 sierpnia 2009
Bez kategorii, Nowości Porsche

Programy Porsche Exclusive i Porsche Tequipment oferowane przez Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart, dają możliwość indywidualnego i ekskluzywnego, daleko wykraczającego poza wyposażenie seryjne, uszlachetnienia każdego modelu Porsche. Każda nowa Panamera może opuścić fabrykę, wyposażona w elementy z programu Exclusive lub Tequipment, stając się pojazdem niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju.

Indywidualizacja nowego Gran Turismo nie polega tylko na zastosowaniu najlepszych materiałów (skóry, drewna, aluminium czy karbonu), lecz przede wszystkim na ich starannym wykończeniu. Najważniejsza zasada Porsche Exclusive brzmi: ręczne wykonanie na indywidualne zamówienie – tam gdzie trzeba, również z użyciem igły i nici.

Program indywidualizacji dla Porsche Panamera Program indywidualizacji dla Porsche Panamera Program indywidualizacji dla Porsche Panamera Program indywidualizacji dla Porsche Panamera

Długoletnie doświadczenie specjalistów z programu Exclusive widać szczególnie wyraźnie, kiedy przyjrzymy się ręcznej obróbce szlachetnego drewna, optymalnie podkreślającej indywidualny charakter tego materiału. Wyjątkowo wyszukane i dostępne tylko w Porsche Exclusive & Tequipment elementy dekoracyjne z drewna Yachting Mahagoni, inspirowane są ekskluzywnymi jachtami. Kontrastu dodają jasne wkładki z klonu w ciemnym mahoniu. Pakiet wnętrza Yachting Mahagoni, w którym osłony dekoracyjne tablicy rozdzielczej i drzwi oraz płytka na konsoli środkowej pokryte są tym gatunkiem drewna, jest najbardziej przyciągającym wzrok wariantem w programie Exclusive & Tequipment. Pakiet ten można połączyć z uchwytami w podsufitce oraz trójramienną kierownicą wielofunkcyjną (bez wstawek z drewna klonowego) wykonanymi z drewna mahoniowego.

Z programu Exclusive można wybrać także wiele innych opcji. Na przykład kratki wlotów powietrza, osłony przeciwsłoneczne, lusterko wewnętrzne, obudowę kolumny kierowniczej oraz konsole przednich i tylnych siedzeń pokryte skórą. Pakiet wnętrza można zamówić również z elementami w kolorze nadwozia, wraz z kratkami wlotów powietrza i kluczykami samochodowymi. W ofercie dla Panamery nie może naturalnie zabraknąć bardzo popularnego herbu Porsche na zagłówkach, do wyboru na przednich i tylnych siedzeniach.

Dla samochodów z przekładnią PDK dostępna jest dźwignia selekcyjna z aluminium o wyjątkowej stylistyce. Tarcze zegarów i stoper Sport Chrono mogą na życzenie stanowić kolorystyczne akcenty w odcieniu beżowym – Luxor, czerwonym – Indian lub białym – Carrara. Do zegarów można dopasować pasy bezpieczeństwa w kolorze popielatym – Silver lub czerwonym – Indian. Porsche oferuje ponadto niepodświetlone i podświetlone osłony na progach z oznaczeniem modelu, wykonane z karbonu lub szczotkowanego aluminium.

Kolejnym elementem oferty Exclusive i Tequipment dla nowej Panamery jest chłodzony schowek o pojemności 10,5 litra między pojedynczymi fotelami z tyłu. Schowek ten, kryjący m. in. dwie szklanki z nadrukowanym herbem i napisem Porsche, może utrzymywać temperaturę minimalną do sześciu stopni Celsjusza.

W nowym Porsche Panamera można fabrycznie zamontować system Porsche Rear Seat Entertainment. Jego najnowsza wersja składa się z dwóch siedmiocalowych monitorów o wysokiej rozdzielczości wbudowanych w oparcia przednich foteli, wyposażonych w odtwarzacze oraz bezprzewodowe słuchawki na podczerwień. Pokryte skórą konsole monitorów posiadają gniazda USB, a do obsługi służy bezdotykowy ekran. Odporny na wstrząsy sprzęt odtwarza w najwyższej jakości płyty DVD i CD. Do sprzętu można podłączyć dwa oddzielne źródła sygnału AV, na przykład konsolę gier lub iPoda®.

Sportowy i elegancki wygląd Panamery można udoskonalić lakierowanymi w kolorze nadwozia kratkami wlotów powietrza oraz lakierowanymi osłonami wylotowymi w błotnikach za przednimi kołami, a także utrzymaną w kolorze nadwozia dolna częścią zderzaka wraz z dyfuzorem.

W celu ułatwienia transportu sprzętu sportowego Porsche Tequipment oferuje elementy uzupełniające dla systemów transportu na dachu Porsche. Dostępny jest również aluminiowy wspornik na rower montowany z tyłu samochodu, utrzymany w matowym czarnym kolorze. Zamawiany jako opcja zestaw do rozbudowy pozwala na transport nawet trzech rowerów.

Obok nowych fotelików dziecięcych Porsche, siatki do bagażnika i torby chłodzącej 12V, program Tequipment dla nowego Panamera obejmuje także bogatą ofertę audio i komunikacji, pakiety wystroju wnętrza, kierownice pokryte karbonem lub drewnem oraz specjalne kombinacje kół na lato i zimę w rozmiarze 18 i 20 cali jako elementy indywidualnego wyposażenia dodatkowego.

Katalog Exclusive dla Porsche Panamera jest już dostępny we wszystkich centrach Porsche. Katalog Tequipment znajdzie się tam we wrześniu 2009. Informacje dotyczące programu Porsche Exclusive & Tequipment można uzyskać we wszystkich centrach Porsche.

źródło: Porsche

Leave A Comment