Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance

3 sierpnia 2009
Bez kategorii, Nowości Porsche

Switzer Performance to obok G-Power jedna z ciekawszych firm tuningowych. Dlaczego? Najpierw biorą Porsche 997 Turbo, a potem wyciskają je jak cytrynę, w efekcie powstaje potwór, który osiąga setkę w czasie poniżej 3 sekund.

Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance

Chociaż kolor lakieru tego auta nie przypomina do końca cytryny to i tak jego wnętrzności zostały zmielone sokowirówką wyposażoną w dwie ogromne sprężarki. Pakiet P800 jest dostępny dla tylnonapędowych modeli GT2 oraz dla Turbo z napędem na obie osie.

Sprint od zera do setki zajmuje tej bestii mniej niż 3 sekundy, natomiast na pokonanie 1/4 mili Switzer Performance P800 potrzebuje tylko 10.5-sekundy. Wszystko to za sprawą ogromnych sprężarek GT30, intercoolerów Switzer Monster, elektronicznej kontroli sprężania oraz poprawionego układu wydechowego. Nie obyło się również bez wzmocnienia sprzęgła.

Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance Porsche 997 Turbo po tuningu Switzer Performance

źródło: autokult / Switzer Performance

Leave A Comment