Fiat dostarczy 14 000 samochdów do nauki jazdy

3 sierpnia 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

BSM (British School of Motoring), najpopularniejsza szkoła nauki jazdy w Wielkiej Brytanii i włoski koncern motoryzacyjny Fiat, ogłosiły zawarcie porozumienia, na mocy którego Fiat stanie się nowym dostawcą samochodów dla BSM.

Fiat dostarczy dla BSM 14 000 samochodów w ciągu następnych czterech lat. W większości będzie to zdobywca nagród, Fiat 500 – Samochód Roku 2008 oraz popularny model Grande Punto.


Wprowadzenie stylowego Fiata 500 do BSM ma za zadanie przyciągnąć młodych kierowców, odwołując się do legendarnego ducha marki. BSM rozpocznie odbiór nowych samochodów już latem tego roku.

BSM ma sieć 94 centrów nauki jazdy w Wielkiej Brytanii i szkoli ponad 130 000 kierowców rocznie. BSM jest pewna, że wymiana samochodów do nauki jazdy zapewni przyszłym kierowcom lepsze doświadczenia podczas nauki, dzięki takim cechom jak:

Zwrotność: Fiat 500, przy długości 3.5 metra i średnicy zawracania 9.2 metra, jest łatwy w manewrowaniu i łatwo się prowadzi.

Bezpieczeństwo: Fiat 500 uzyskał pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP i posiada wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego niespotykane dotąd w samochodach tego segmentu.

Środowisko: silnik Fiata 500 spełnia najsurowsze normy emisji spalin Euro 5 a 1.2-litrowy silniki 500-tki o mocy 69 KM zużywa 5,1 l. benzyny na 100 km w cyklu mieszanym i emituje tylko 119 g/km CO2. Model jest też dostępny z aplikacją eco:Drive, która analizuje styl jazdy i uczy kierowców, jak jeździć oszczędniej i bardziej ekologicznie.

Widoczność: model Fiat 500 oferuje lepszą widoczność z miejsca kierowcy niż poprzednia flota BSM.

Nowa umowa partnerska uwzględnia specjalną ofertę dla uczniów szkoły jazdy, którzy chcieliby zakupić Fiata po zdaniu egzaminu. Producent samochodów oferuje wyjątkowy rabat w wysokości 500£ na wszystkie nowe modele Fiata dla uczniów szkoły BSM. Dzięki temu cała gama tej marki jest dla nowych kierowców bardziej dostępna, także cenowo.

BSM wcześniej współpracowała z firmą Opel/Vauxhall, która dostarczyła firmie ponad 3500 modeli Corsa i Astra.

Nowa umowa uwzględnia również modele Fiat 500 i Grande Punto przystosowane do nauki jazdy dla niepełnosprawnych kierowców.

źródło: Fiat

Leave A Comment