Akcja Honorowego Oddawania Krwi z Toyotą

14 sierpnia 2009
Bez kategorii, Nowości Toyota

W dniach 17-18 sierpnia w siedzibie jednego z warszawskich dilerów Toyoty – „Prestige Auto” odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi.


W dniach 17-18 sierpnia 2009 do salonu Toyoty przy Alei Krakowskiej 204 przybędzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, w którym każdy będzie mógł oddać krew. By to zrobić, wystarczy mieć dowód osobisty z adresem zameldowania i nr PESEL. Badania i konsultacje z lekarzem odbędą się na miejscu, a ambulans będzie czekał na chętnych do oddania krwi w godzinach 12-17 w poniedziałek 17 sierpnia oraz w godzinach 8-13 we wtorek 18 sierpnia.

Jest to kolejna akcja społeczna wspierana przez Toyotę Motor Poland. W 2007 roku Toyota ofiarowała samochód dla banku tkanek w Centrum Zdrowia Dziecka, rok później przekazała Warszawskiemu Hospicjum Słonecznemu Toyotę Prius, a w ramach pomocy przed Świętami Bożego Narodzenia polski oddział koncernu wraz z klubem Toyota 4×4 wysłał pięć samochodów terenowych wypełnionych między innymi żywnością i środkami czystości do domu dziecka na Litwie.

Toyota od lat wspiera liczne akcje prospołeczne w Europie i na całym świecie. Przykładem jest choćby wieloletnie zaangażowanie koncernu w Europejską Kampanię Bezpieczeństwa Drogowego Czerwonego Krzyża, której celem jest obniżenie liczby obrażeń i śmiertelnych ofiar wypadków drogowych dzięki rozpowszechnianiu wiedzy o bezpieczeństwie drogowym i prowadzeniu kursów pierwszej pomocy.

Poza tym koncern współpracował z Czerwonym Krzyżem między innymi w działaniach na rzecz ofiar tsunami w południowo-wschodniej Azji, huraganu Katrina w USA czy trzęsienia ziemi w Pakistanie.

źródło: Toyota

Leave A Comment