VW Tiguan z homologacją ciężarową

21 lipca 2009
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Ofertę Volkswagena wzbogacił Tiguan z homologacją ciężarową. Samochód dostępny jest z silnikiem 2.0 TDI o mocy 140 KM z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Cena pakietu „Business”, który gwarantuje homologację ciężarową, wynosi 2.049 zł netto (2.500 zł brutto). Ciężarowy Volkswagen Tiguan jest samochodem pięcioosobowym.

Pakiet „Business” dostępny jest dla wszystkich wersji wyposażenia Tiguana: Trend&Fun, Truck&Field oraz Sport&Style. Oprócz rodzaju skrzyni biegów klienci mogą również wybierać pomiędzy napędem na jedną oś lub na cztery koła. W Polsce, w pierwszym półroczu tego roku, 82 procent kupujących Tiguana zdecydowało się na napęd 4Motion. Najbogatsza wersja Sport&Style miała największy udział w sprzedaży wynoszący ok. 70 procent. „Mimo, że w segmencie małych SUVów Volkswagen Tiguan jako jeden z ostatnich otrzymuje homologację ciężarową, to model ten notuje bardzo dobre wyniki. W pierwszym półroczu tego roku w Polsce sprzedaliśmy 954 Tiguany, jest to aż o 87,80 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Homologacja ciężarowa z pewnością będzie miała wpływ na dalszy wzrost udziału w rynku tego modelu” – powiedział Karol Obiegły Dyrektor Działu Samochodów Osobowych Volkswagen.
Volkswagen Tiguan dostępny jest w europejskich salonach od września 2007 roku i nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i uznaniem wśród dziennikarzy. Samochód zdobył wiele tytułów i nagród, m.in. zaraz po premierze został wybrany najlepszym SUVem w prestiżowym konkursie „Auto nr 1”, w którym o wyniku decydowało 40 milionów czytelników i ekspertów grupy „Auto Świat” z całej Europy. źródło: VW

Leave A Comment