Nowy Jaguar XJ – reinkarnacja ikony

22 lipca 2009
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Dzień 9 lipca 2009 roku był jednym z ważniejszych wydarzeń w świecie motoryzacji. Wszystko to za sprawą oficjalnej, światowej premiery nowego modelu Jaguara. Mowa tu o całkowicie zmienionym, flagowym modelu XJ. Redakcja Autowizji miała zaszczyt gościć na transmisji live, prosto z Londynu, która odbyła się w klubie Palatinium w Warszawie.

Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony

Trzeba przyznać, że nowe dziecko z pod znaku kota robi wrażenie. Bazujący na sukcesie nowych modeli XK i XF, całkowicie nowy Jaguar XJ jest kamieniem milowym dla odmłodzonej marki Jaguar. Nowy Jaguar XJ pozycjonowany jako czterodrzwiowy „okręt flagowy” marki, będzie teraz atrakcyjny dla nowego pokolenia klientów.

Model XJ dostępny jest w czterech wersjach silnikowych z mocnymi, wyrafinowanymi jednostkami napędowymi wykorzystującymi najnowsze technologie układów napędowych dla zapewnienia wyśmienitego połączenia osiągów i wiodącej w klasie wydajności. Na czele stawki stanie 5,0-litrowy, 510-konny benzynowy AJ-V8 III generacji z doładowaniem mechanicznym (Supercharged), osiągający prędkość 0-100 km/h w 4,9 sekundy (0-60mph w 4,7 sekundy). Zależnie od rynku, dostępny będzie również benzynowy silnik 470-konny z doładowaniem mechanicznym i 385-konny wolnossący.

Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony Nowy Jaguar XJ - reinkarnacja ikony

W ofercie będzie również bezkompromisowa alternatywa wysokoprężna: 3,0-litrowy, 275-konny AJ-V6D III generacji. Ten wyposażony w dwie turbosprężarki silnik, zapewni wszystkie smaczki, które składają się na doświadczenie jazdy Jaguarem, łącząc znakomite przyśpieszenia (0-100 km/h w 6,4 sekundy, 0-60mph w 6,0 sekund) z najniższym spalaniem i poziomem emisji CO2 w segmencie dieslowskim.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalną polską premierę i jazdy testowe nowym członkiem brytyjskiej rodziny samochodów luksusowych.

Nagranie z prezentacji samochodu w Saathi Gallery można obejrzeć [link=http://www.jaguarxjmedia.com/videofeed/]TUTAJ[/link].

źródło: Autowizja / Jaguar

Leave A Comment