i-MiEV "elektryzuje" tor testowy

2 lipca 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

W ramach obchodów ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Ochrony Środowiska, firma Mitsubishi Motors zaprezentowała krótki film wideo ilustrujący zaangażowanie koncernu w kwestię ochrony środowiska i produkcję „zielonych” technologii. Klip wideo ukazuje osiągi i trwałość elektrycznego pojazdu Mitsubishi i-MiEV (Mitsubishi Innovative Electric Vehicle) potwierdzone w serii testów oraz w porównaniu z benzynowym odpowiednikiem oferowanym na rynku japońskim.


Wszyscy, którzy nie mogą doczekać się europejskiej premiery rynkowej modelu i-MiEV (w przyszłym roku) i pokazu pojazdu „na żywo”, mogą obejrzeć półtoraminutowy film zamieszczony pod adresem strony internetowej www.mitsubishicars.com

Krótka prezentacja wideo daje do zrozumienia, że zerowa emisja dwutlenku węgla w czasie jazdy i wykorzystywanie „czystego” źródła napędu to nie jedyne zalety modelu i MiEV. Ten kompaktowy i przestronny czteroosobowy samochód z powodzeniem przechodzi testy przyspieszenia i z niezwykłą zwinnością pokonuje slalom, dotrzymując kroku turbodoładowanemu, benzynowemu modelowi „i”, na którym jest oparty. Co więcej, elektryczny i MiEV przyspiesza znacznie lepiej ze startu zatrzymanego, a dzięki niżej położonemu środkowi ciężkości nie przechyla się zbytnio na boki podczas zmiany pasa ruchu.

Doskonałe osiągi modelu i MiEV to główna zasługa niezwykle cichego synchronicznego silnika elektrycznego ze stałym magnesem oraz wydajnej baterii litowo-jonowej, która może zostać naładowana w 80 procentach w ciągu zaledwie 30 minut. Pokładowa ładowarka umożliwia ładowanie akumulatorów prądem o napięciu 110 V (pełne ładowanie: 12-14 godzin) lub 220 V (pełne ładowanie skrócone o połowę).

Film ukazuje także model i MiEV podczas serii testów niezawodnościowych i wytrzymałościowych przeprowadzanych na drogach o gorszej jakości, przy ekstremalnie niskich temperaturach oraz na torze zalanym wodą. Elektryczny i-MiEV doskonale radzi sobie również w sterowanym komputerowo symulatorze przejazdu po najgorszych jakościowo nawierzchniach, który pozwala przetestować pojazd na długim dystansie.

Mitsubishi i MiEV wszedł do sprzedaży flotowej w Japonii w czerwcu tego roku, co uczyniło go pierwszym masowo produkowanym praktycznym pojazdem elektrycznym oferowanym przez jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie.

źródło: MMC / Mototarget / [link=http://www.autonowosc.com.pl]AutoNowość[/link]

Leave A Comment