Honda CR-Z wejdzie do produkcji!

16 lipca 2009
Bez kategorii, Honda Nowości

Takanobu Ito, nowy Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Honda Motor Co., Ltd., przedstawił plany rozpoczęcia sprzedaży sportowego modelu hybrydowego CR-Z w Japonii w lutym 2010r. Data europejskiej premiery rynkowej hybrydowego coupe Hondy zostanie podana pod koniec 2009 roku.


Honda CR-Z dołączy do modeli Insight i Civic Hybrid, promując tym samym kompaktowe samochody japońskiego producenta, w których zastosowano niewielką, lekką i bardziej wydajną wersję zintegrowanego napędu hybrydowego IMA (Integrated Motor Assist). W ciągu kilku następnych lat w układ IMA zostanie także wyposażony uhonorowany wieloma nagrodami model Jazz. Co więcej, Honda pracuje obecnie nad nowym systemem hybrydowym, który znajdzie zastosowanie w pojazdach o średnich i dużych gabarytach.

Honda ogłosiła także, iż od połowy czerwca br. kolejna linia produkcyjna w fabryce Suzuka została zaangażowana w montaż modelu Insight, nadając tempa elastycznemu systemowi produkcyjnemu Hondy. Dodatkowa, trzecia linia produkcyjna pozwoli sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na Hondę Insight w Japonii, gdzie model ten cieszy się ogromną popularnością.

Takanobu Ito, który do niedawna pełnił funkcję Prezesa Zarządu Honda R&D, zastąpił Takeo Fukui na stanowisku Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Honda Motor Co., Ltd. Podobnie, jak Fukui, Ito rozpoczynał karierę w koncernie jako inżynier i w dużym stopniu przyczynił się do urzeczywistnienia koncepcji rewolucyjnego modelu NSX. Jako Leader Projektu, Ito nadzorował także prace nad zaawansowanymi, aluminiowymi konstrukcjami nadwozi pojazdów z centralnie umieszczonym silnikiem.

Nie ustając w globalnych wysiłkach zmierzających do obniżenia emisji CO2 do atmosfery, Honda będzie kontynuowała prace badawczo-rozwojowe nad technologiami, które pomogą zmniejszyć zużycie paliwa w pojazdach oraz zaoferować przystępne cenowo produkty o doskonałej wydajności ekologicznej jeszcze większej liczbie odbiorców.

Koncepcyjny model CR-Z zadebiutował w 2007 r. podczas 40. Salonu Samochodowego w Tokio. Sportowa hybryda CR-Z zostanie wyposażona w zaawansowane technologie, które zapewnią użytkownikom radość z jazdy, przy jednoczesnym obniżeniu szkodliwego wpływu pojazdu na środowisko.

źródło: Honda / Mototarget

Leave A Comment