Ford Shelby GT500 Super Snake – bo 500 KM to za mało

2 lipca 2009
Bez kategorii, Ford Nowości

Mustang MY2010 to nowoczesne wcielenie prawdziwego amerykańskiego „muscle car”. Fani marki powinni więc z radością powitać wersję GT500 Super Snake.


„Prace nad modelem Super Snake zajęły nam ponad 12 długich miesięcy,” mówi o swoim najnowszym dziele Carroll Shelby. Auto było regularnie „przeganiane” po torze po to, by każdy, kto zasiądzie za jego kierownicą nie miał problemu z opanowaniem tak potężnej mocy przekazywanej na tylne koła.

Zamontowanie sprężarki mechanicznej Kenne Bell zaowocowało wzrostem mocy 5,4-litrowej V-ósemki z 540 do 725 koni mechanicznych. Jeśli to dla kogoś za dużo, to może skorzystać ze sprężarki Ford Racing, pomagającej silnikowi generować 630 koni mechanicznych.

Moc z jednostki napędowej przenoszona jest na tylne koła za pomocą sześciostopniowej przekładni mechanicznej, natomiast za efekty dźwiękowe odpowiada układ wydechowy Borla.


Super Snake otrzymał zmodernizowany układ jezdny, złożony z komponentów dostarczonych przez Ford Racing. Obejmują one niższe, sportowe sprężyny, regulowane zawieszenie oraz mocniejsze stabilizatory.

Auto porusza się na 20-calowych felgach aluminiowych Custom Alcoa, pod którymi skrywają się ogromne tarcze hamulcowe z sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu, chłodzone przez specjalne kanały powietrzne.

Produkcja auta w ograniczonej liczbie egzemplarzy rozpocznie się w sierpniu bieżącego roku. Pakiet 630-konny kosztuje 29 495 dolarów, natomiast 725-konny 33 495 dolarów. To oczywiście tylko ceny wyjściowe – gotowy samochód może kosztować przyszłego właściciela o wiele więcej.

źródło: Auto Motor i Sport / Mototarget

Leave A Comment