Ford Kite Cup – III runda Pucharu Polski zakończona

16 lipca 2009
Bez kategorii, Ford Nowości


W dniach 10 -12 lipca na plaży zachodniej w Łebie odbyły się już trzecie w tym roku eliminacje do Pucharu Polski w kitesurfingu FORD KITE CUP.

Główną konkurencją był Freestyle, oceniany według zasad obowiązujących na światowych zawodach PKRA. Dodatkowo rozgrywany był również Wakeboard, czyli pływanie na desce za motorówką.

Dotychczas, po trzech eliminacjach na pierwszym miejscu, w kategorii mężczyzn znajduje się, również zeszłoroczny zdobywca tytułu Mistrza Polski Ford Kite Cup Victor Borsuk. Victor jest zawodnikiem należącym do Teamu Forda.

Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona

W kategorii kobiet dotychczas najlepsza w Pucharze Polski jest Karolina Winkowska, zawodniczka WTW Warszawa. Karolina w klasyfikacji końcowej zeszłorocznego Pucharu Świata uplasowała się na 3 miejscu wśród kobiet na świecie.

Najlepsi polscy kitesurferzy tworzą Team Forda. Są to: Karolina Winkowska, Wiktoria Boszko, Victor Borsuk i Janek Korycki.

W tym roku firma Ford Polska postanowiła wyróżnić dwoje najlepszych zawodników, spośród czterech należących do Teamu Forda i podarować im najnowsze modele Forda Kuga. To wspaniałe auto, z napędem na cztery koła otrzymali więc Karolina Winkowska i Victor Borsuk, aby komfortowo i na czas mogli przyjeżdżać na zawody. Kluczyki zostały przekazane podczas „Weekendu z Fordem” odbywającego się w Łebie na zawodach Ford Kite Cup.

Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona Ford Kite Cup - III runda Pucharu Polski zakończona

Ford Kite Cup to prestiżowe zawody kitesurfingowe, których pomysłodawcą oraz sponsorem tytularnym jest znana firma motoryzacyjna FORD, a sponsorem wspierającym firmy Diverse (producent odzieży sportowej) oraz NAISH (producent sprzętu sportowego). W sezonie 2009 odbywa się już czwarta edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup.

Jak co roku na zawodników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe, a także wspaniała sportowa atmosfera. Pula wszystkich nagród (w tym rzeczowych, ufundowanych przez firmy Diverse i Naish) w całym tegorocznym Pucharze Polski wynosi ponad 80 000 zł.

Wśród zawodników, którzy wezmą udział przynajmniej w trzech edycjach zawodów Ford Kite Cup, w tym w ostatnich, mających rangę Mistrzostw Polski, rozlosowane zostaną 3 bilety lotnicze na Rodos.


Terminarz zawodów, regulamin, relacje z poszczególnych weekendów, zdjęcia oraz filmy na stronie [link=http://www.fordcup.pl]FordCup.pl[/link].

22-24 maja – Chałupy
11-14 czerwca – Rewa
10-12 lipca – Łeba
7-9 sierpnia – Jurata Mistrzostwa Polski

źródło: Ford

Leave A Comment