Fiat Panda 4×4 Andventure – mała terenówka

9 lipca 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

Wczoraj we Włoszech ukazano Fiata Pandę 4×4 Adventure, który ma zostać niebawem rozpowszechniony w całej Europie. Małe, miejskie auto, które kojarzy się najczęściej z praktycznością, skromnym apetytem na paliwo i niskimi kosztami eksploatacji to prawdziwy hit. Od debiutu w 1980 roku sprzedano aż 5,8 mln egzemplarzy (łącznie z wersjami 4×4). Z biegiem lat zmianie ulegały elementy nadwozia oraz wyposażenia wnętrza. To jednak wciąż ten sam duch.


Edycja Adventure jest przeznaczona głównie dla osób, które prowadzą aktywne życie poza domem oraz dla pracujących na rolnych i leśnych obszarach.

Do wyboru będą dwa silniki: 60-konny benzynowy 1.2 lub 70-konny 1.3 Multijet 16V, oczywiście oba połączone z napędem na obie osie.

W odróżnieniu od standardowej Pandy 4×4, Adventure otrzymała wzmocnione zawieszenie, które wytrzyma obciążenie 450 kg. W środku znajdziemy nadające się do zmywania materiały i antypoślizgowe chodniki, co świadczy o offroadowym przeznaczeniu auta.

Resztę szczegółów widać gołym okiem: ciemnozielony lakier, czarne relingi, słupki i nadkola, przyciemnione szyby. Jest też wzmianka o zabarwionych na brązowo przednich lampach, ale ne tym zdjęciu tego nie widać. Przynajmniej ja nie widzę. Jedno jest pewne – Panda Adventure to nadal oszczędne, funkcjonalne autko z większymi możliwościami w terenie. Cena wersji benzynowej we Włoszech to 14.100 euro. Za diesla zapłacimy 16.000 euro.

źródło: [link=http://www.autokult.pl]autokult.pl[/link]

Leave A Comment