Skoda na Auto Moto Show

24 czerwca 2009
Bez kategorii, Nowości Skoda

W dniach 19-21 czerwca br. odbyły się targi Auto Moto Show w Sosnowcu. Škoda zwyciężyła w kategoriach – najlepsza premiera i najciekawsza ekspozycja. Dodatkowo Fabia GreenLine zajęła pierwsze miejsce w I Eko-Rajdzie Kontrolowanym organizowanym podczas imprezy.


Trzydniowe polskie święto motoryzacji w Expo Silesia w Sosnowcu zgromadziło ponad 17 tys. zwiedzających. Škoda Auto Polska zaprezentowała oficjalnie i po raz pierwszy na polskim rynku model Yeti – pierwszy SUV w portfolio czeskiej marki. Model ten pojawi się w salonach Škody w połowie września br. – Samochód cieszył się dużym zainteresowaniem, goście pytali o dostępne wersje wyposażenia i nowinki techniczne zastosowane w Yeti – powiedział Michał Spiczak-Brzeziński, specjalista ds. produktu Skoda Auto Polska S.A. Na stoisku można było również zobaczyć odświeżoną Octavię Scout, Octavię RS, Fabię Scout oraz model Superb w wersji GreenLine.

Pierwszego dnia targów odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Eko–Moto, na której producenci poszczególnych marek prezentowali swoje proekologiczne podejście do motoryzacji. Škoda przedstawiła linię samochodów GreenLine oraz projekt „Eco Driving bezpiecznego Poznania”, którego jest jednym z partnerów. Równocześnie ponad ćwierć miliona ludzi emocjonowało się Eko-Rajdem, który można było śledzić na żywo dzięki platformie internetowej interia.pl. Kierowcy seryjnych aut mieli za zadanie pokonać 250–kilometrową trasę w jak najkrótszym czasie, nie łamiąc przepisów drogowych i zużywając możliwie najmniej paliwa. Wszystkie samochody wyposażono w systemy GPS, które pozwalały kontrolować przejazd każdego z nich. Co 20 sekund sprawdzano też prędkość poszczególnych aut. Załoga Škody jadąca Fabią GreenLine okazała się najlepsza. Pokonała 6 innych załóg, reprezentujących marki Fiat, VW, Volvo, Toyota, i Honda. – Połączenie wiedzy i doświadczenia oraz bardzo oszczędny samochód Škoda Fabia GreenLine przyniosły nam zwycięstwo w rajdzie – powiedział Radosław Jaskulski, kierowca z teamu Škody.

Pod koniec pierwszego dnia Auto Moto Show 2009 odbył się oficjalny bankiet, na którym wręczono nagrody. Był to zdecydowanie wieczór Škody, która zdominowała targi zwyciężając w dwóch głównych kategoriach.

źródło: Skoda / Mototarget

Leave A Comment