Fiat 500C – nowe zdjęcia odkrytego "malucha"

23 czerwca 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

Fiat 500C zadebiutował podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie. Ta oryginalna wersja kabrioletu nawiązuje do wolności, swobody i prawdziwych emocji, stanowi hołd złożony wersji z „odkrytym” nadwoziem z 1957 roku, a jednocześnie oferuje awangardowe rozwiązania związane z mechaniką, napędem i komfortem jazdy.


Dzięki innowacyjnemu składanemu dachowi, nowy model 500C to prawdziwe “okno na świat”. Zachowuje wymiary modelu podstawowego (długość 355 cm, szerokość 165 cm oraz wysokość 149 cm), oferując również trzy wersje silnikowe: turbodiesel 1.3 Multijet o mocy 75 KM w połączeniu z mechaniczną 5-biegową skrzynią biegów oraz dwa silniki benzynowe: 1.2 o mocy 69 KM i 1.4 o mocy 100 KM, oba dostępne ze skrzynią biegów ręczną lub półautomatyczną Dualogic. Każdy z tych silników wyróżnia się „błyskotliwym temperamentem”, wysokimi osiągami i wyrafinowaną technologią.

Ponadto, Fiat Automobiles angażując się w ochronę środowiska, zastosował w nowym Fiacie 500C innowacyjny system „Start&Stop”, urządzenie sterujące tymczasowym wyłączaniem i włączaniem silnika. W sytuacjach, typowych dla natężonego ruchu miejskiego np. w korkach ulicznych oraz podczas zatrzymywania się na światłach, a także wtedy, kiedy logika kontroli na to zezwala, system wyłącza automatycznie silnik, powodując w ten sposób dużą oszczędność paliwa (zmniejszenie zużycia paliwa w cyklu miejskim o 12%). Następnie, kiedy tylko kierowca zwolni pedał hamulca lub włączy bieg, system uruchamia silnik. Start&Stop oferuje ponadto większy komfort w kabinie, dzięki wyeliminowaniu drgań i hałasu.


Fiat 500C posiada wszystkie mocne strony modelu podstawowego, takie jak najwyższe w swojej kategorii bezpieczeństwo, przestrzeń oferującą 4 wygodne miejsca dla dorosłych oraz bagażnik, o takich samych wymiarach jak w wersji oryginalnej. Ponadto, dzięki zastosowaniu systemu równoległobocznych zawiasów pełny dostęp do bagażnika jest możliwy również wtedy, gdy dach jest całkowicie otwarty.

źródło: Fiat / Mototarget

Leave A Comment