3008 – crossover by Peugeot

2 czerwca 2009
Bez kategorii, Nowości Peugeot

3008 to nowa i innowacyjna oferta, nie tylko w ramach gamy Peugeot, ale również na całym współczesnym rynku motoryzacyjnym.


Produkowany w fabryce w Sochaux we wschodniej Francji, swoją koncepcję i osiągi czerpie z całej wiedzy i wartości marki Lwa.
3008-ka nawiązuje do wszystkich istniejących światów: ma trochę z SUVa, z monospace'a i trochę z hatchbacka. Powstały w wyniku tej krzyżówki samochód bierze z oryginałów ich najlepsze cechy dodając kilka zupełnie nowych technologii (m.in. Dynamic Rolling Control, Grip Control), które pozwalają na połączenie cech uważanych często za przeciwstawne (przyjemność z jazdy „wysokim” samochodem, lepsza motoryczność z poszanowaniem środowiska naturalnego…).

Dzięki takiemu nonkonformistycznemu połączeniu i zdecydowaniu stylistycznemu 3008-ka, zaprojektowana jako pojazd terenowy, wnosi oryginalne rozwiązania i wielofunkcyjność optymalną dla Klientów poszukujących jednocześnie nowoczesności, praktyczności i przyjemności z jazdy.
Opiekuńcza, wielofunkcyjna i potrafiąca dowartościować, 3008-ka crossover odkrywa, pod każdym względem, nowe terytoria samochodowego świata.

Peugeot 3008 – crossover dbający o ochronę środowiska

Od początku projektu poszukiwania najlepszych rozwiązań dotyczących ochrony środowiska były największą troską, zwłaszcza, że chodziło o samochód typu crossover.
Szczególnie zajęto się właściwościami aerodynamicznymi (współczynnik Cx wynosi jedynie 0,296), zastosowano rozwiązania mające na celu zmniejszenie masy (lekkie materiały, spawanie laserowe), a opony Michelin o niskim oporze toczenia (doświadczenia z pracy nad modelem 308) zostały zamontowane w większości wersji.


Sercem eko-efektywności jest sześć silników wyposażonych w najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne na rynku, zarówno jeśli chodzi o silniki benzynowe (1,6 l VTi i THP, jak i silniki Diesla (1,6 l i 2,0 l HDi połączone z filtrem cząstek stałych). W najbardziej ekologicznej wersji zanotowano zużycie paliwa w granicach 4,9 l / 100 km lub 130 g/km CO2.

W 2009, oferta modelu 3008 będzie dostępna w następujących konfiguracjach:

źródło: Peugeot / Mototarget

Leave A Comment