Rekord Mitsubishi w Polsce

7 maja 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

W kwietniu 2009 roku firma Mitsubishi w Polsce sprzedała 925 samochodów. To sensacyjny wynik, gdyż dzięki niemu marka spod znaku Trzech Diamentów znalazła się na 11 miejscu w rankingu polskich importerów wyprzedzając takich producentów, jak Honda, Citroen, Nissan, Suzuki czy Seat (wstępne dane z Samaru).


Kwiecień okazał się tym samym dla Mitsubishi w Polsce najlepszym miesiącem sprzedaży w historii tej firmy, która dotąd plasowała się na 15-17 miejscu wspomnianego rankingu.

W kwietniu zanotowano kolejny rekord wszechczasów, gdyż sprzedano 925 aut spod znaku Trzech Diamentów, czyli o niemal 45% więcej niż przed rokiem a od stycznia do kwietnia 2832 osoby wyjechały z salonu nowym autem Mitsubishi, co stanowi prawie 90% wzrost. W kwietniu najpopularniejszy okazał się Outlander, który trafił aż do 500 nabywców i który jest bestsellerem pierwszych czterech miesięcy tego roku. Za nim plasuje się Lancer, a trzecie miejsce zajmuje Colt.

Znakomite rezultaty Mitsubishi w Polsce docenił Zarząd Mitsubishi Motors Corporation z siedzibą w Tokio przyznając polskiemu oddziałowi MMC nagrodę za najwyższy wskaźnik wzrostu sprzedaży na Starym Kontynencie. Polska jest jedynym krajem w Europie i jednym z 4 rynków na świecie, które otrzymały to najwyższe wyróżnienie.

W specjalnym liście do Prezesa Zarządu MMC Car Poland Tsumutoku Yamada i Dyrektora Zarządzającego Arkadiusza Tomala Prezes Mitsubishi Motors Corporation Osamu Masuko napisał: „Wyrażam swoje najwyższe uznanie dla niezwykłego osiągnięcia, jakim jest uzyskanie spektakularnego wzrostu sprzedaży w roku fiskalnym 2008, który zakończył się w marcu 2009 roku, pomimo ekstremalnie ciężkiej sytuacji na światowych rynkach. Bardzo dziękuję polskiej załodze za wytężoną pracę oraz wiele nowych kreatywnych rozwiązań, które powstały w tym oddziale Mitsubishi. Życzę polskiemu zespołowi dalszych sukcesów w 2009 roku.”

Styczeń –kwiecień
W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku najpopularniejszym Mitsubishi okazał się Outlander, który trafił do 1123 klientów notując prawie 140% wzrost sprzedaży.

Na drugim miejscu uplasował się Lancer – sprzedano 1018 takich aut – 490 Lancerów Sedan (o prawie 60% więcej niż w tym samym okresie 2008 roku), 479 Lancerów Sportback i 49 Lancerów Evolution.

Do kwietnia sprzedano 505 Coltów – 409 aut 5-drzwiowych (aż 3,5-krotnie więcej niż przed rokiem) i 95 3-drzwiowych (o 50% więcej). O 9% zwiększyła się także sprzedaż Mitsubishi Grandisa.

Kwiecień
W kwietniu – podobnie jak w całym ubiegłym roku – najpopularniejszy był Outlander, który trafił aż do 500 nabywców. To największa miesięczna sprzedaż tego modelu w historii firmy.

Drugie miejsce zajął Lancer – sprzedano 302 takie auta (229 Sedanów, 53 Sportbacki i aż 20 Lancerów Evolution).

Na trzecim miejscu uplasował się Colt, który znalazł 87 klientów. Sprzedano 78 Coltów 5-drzwiowych – o 90% więcej niż w kwietniu 2008 i 9 – 3-drzwiowych.

źródło: MMC / Mototarget

Leave A Comment