Pięć gwiazdek dla Hyundaia i20

27 maja 2009
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Hyundai i20 zdobył maksymalną ocenę – 5 gwiazdek w pierwszej rundzie testów Euro NCAP samochodów segmentu B.


Pięciodrzwiowy Hyundai i20 uzyskał wyjątkowo wysokie oceny we wszystkich czterech kategoriach – bezpieczeństwo dorosłych, ochrona dziecka, ochrona pieszych oraz ‘safety assist’ (zastosowane technologie bezpieczeństwa), stając się wzorem w swojej klasie.

Szczególnie imponujący się jest wynik 88% w zakresie ochrony dorosłych, uwzględniającym także uszkodzenia kręgów szyjnych. Aktywne zagłówki, pasy z napinaczami, sześć poduszek powietrznych – przednie, boczne i kurtyny – przyczyniły się do zakończenia z sukcesem testów w zderzeniu czołowym, bocznym oraz w zderzeniu bocznym ze słupem.

Wyposażony w wyjątkowo bogaty pakiet bezpieczeństwa Hyundai i20 zdobył aż 6 punktów na siedem możliwych, w kategorii ‘safety assist’, przede wszystkim ze względu na czujniki zapięcia pasów oraz System ESC (stabilizacja toru jazdy), pomagający zminimalizować ryzyko poślizgu.

„To ważny i napawający dumą moment dla Hyundaia” – powiedział Allan Rushforth, Vice Prezes Hyundai Motor Europe. „Pięć gwiazdek przyznanych Hyundaiowi i20 jest uznaniem dla naszego wysiłku i zaangażowania w dążeniu do zapewnienia klientom maksymalnego bezpieczeństwa.
To kolejny sukces naszego samochodu – również rodzinny i30 otrzymał ocenę 5 gwiazdek, potwierdzając najwyższą jakość, jaką oferuje Hyundai swoim klientom.
Bogaty pakiet bezpieczeństwa niewątpliwie przyczynił się do popularności Hyundaia i20 w Europie, a pojawienie się niedługo w sprzedaży 3-drzwiowej wersji tego modelu jeszcze dodatkowo wzmocni jego pozycję na rynku” – dodał.

źródło: Hyundai / Mototarget

Leave A Comment