Hyundai i samochody luksusowe

14 maja 2009
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Hyundai Motor Company zaprosił 50 strategicznych klientów z 18 krajów do uczestnictwa w golfowych mistrzostwach „Hyundai World Golf Championship” w Korei Południowej. Firma rozpoczyna tym samym, wprowadzanie polityki wzmocnienia świadomości marki na rynku samochodów luksusowych.


Odbywające się na Jeju Island zawody są pierwszym krokiem w globalnej promocji ekskluzywnych modeli Genesis oraz EQUUS na rynkach zewnętrznych, poza Koreą.

Hyundai EQUUS to najbardziej luksusowy sedan Hyundaia, sprzedawany od marca na rynku koreańskim, który pojawi się wkrótce także w innych krajach azjatyckich oraz Stanach Zjednoczonych.

W samochodzie zastosowano najnowsze technologie i najlepsze dostępne rozwiązania. Projekt i wykonanie to absolutna doskonałość, spełniająca potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających klientów, dla których samochód jest wyrazem statusu społecznego.

EQUUS może być wyposażony w silnik Lambda 3.8 V-6 o mocy 290KM lub silnik Tau 4.6 V-8 o mocy 366 KM.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewniają znajdujące zastosowanie w samochodach klasy premium, systemy: Pre-safety – przygotowujący samochód do kolizji, SCC – pomagający utrzymać prawidłowy odstęp od poprzedzającego samochodu oraz system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (Lane Departure Warning System). EQUUS zaskakuje i zachwyca także komfortem i wygodą zapewniając pasażerom najbardziej luksusowe rozwiązania w codziennym użytkowaniu auta.

Główną nagrodą w turnieju „Hyundai World Golf Championship” jest model Genesis – pierwszy, tylnonapędowy luksusowy sedan Hyundaia, który zdobył w styczniu prestiżowy tytuł „Samochód Roku 2009” w Ameryce Północnej.

Goście będą mieli także okazję zobaczyć wyjątkową wersję tego modelu – Genesis Prada, przygotowaną przy ścisłej współpracy firmy Hyundai z rozpoznawalną na całym świecie marką dóbr luksusowych.

Samochód zostanie zaprezentowany na terenie sześciogwiazdkowego kompleksu hotelowego na wyspie Jeju, gdzie odbywa się turniej golfowy i gdzie mieszkają jego uczestnicy.
To jeden z trzech egzemplarzy modelu Genesis Prada, stworzonego przez Hyundaia, którego oficjalna premiera miała miejsce w kwietniu, podczas targów motoryzacyjnych w Seulu.

Efekty czteromiesięcznej współpracy z włoskim projektantem znanym z wyszukanych rozwiązań, dbałości o szczegóły i bezkompromisowej jakości, zaowocowały wyjątkowością stylistyki i użytych materiałów.

Podczas pobytu na wyspie Jeju, goście będą mieli także okazję bliższego poznania kultury koreańskiej, uczestnicząc w warsztatach wytwarzania ceramiki, prowadzonych przez znanego, koreańskiego artystę oraz słuchając koncertów tradycyjnej muzyki.

źródło: Hyundai / Mototarget

Leave A Comment