Skoda Superb Combi – nowe zdjęcia z testów

14 kwietnia 2009
Bez kategorii, Nowości Skoda

Trwają prace nad nową wersją Skody Superb. Na razie odmiana kombi testowana jest „w przebraniu” modelu Octavia.


Podwozie modelu kombi będzie miało taką samą długość, co w wersji sedan/liftback, jednak wyżej poprowadzona linia dachu w tylnej części nadwozia pozwoli na wygospodarowanie jeszcze większej przestrzeni nad głowami pasażerów podróżujących na tylnych fotelach.

Wersja kombi dostępna będzie z trzema silnikami benzynowymi i trzema wysokoprężnymi. Jednostka TDI o pojemności 2,0 l, dostarczająca moc 140 KM. Wyższą moc i dynamikę zapewnia silnik TDI o pojemności 2,0 litrów i mocy 170 KM mocy. Oba silniki wysokoprężne mogą współpracować z sześciostopniową ręczną skrzynią biegów lub sześciostopniową zautomatyzowaną przekładnią DSG. Gamę silników wysokoprężnych uzupełnia jednostka TDI o pojemności 1,9 l i mocy 105 KM.

Wszystkie spośród dostępnych silników benzynowych są wyposażone w układ wtrysku bezpośredniego. Wersja TSI z silnikiem czterocylindrowym o pojemności 1,4 l produkuje 125 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy równy 200 Nm w przedziale 1500-4000 obrotów na minutę. Większa jednostka TSI o pojemności 1,8 l oraz mocy 160 KM zapewnia maksymalny moment obrotowy o wartości 250 Nm w przedziale od 1500 do 4200 obrotów na minutę. Największą i najmocniejszą będzie jednostka FSI V6 o pojemności 3,6 l, mocy równej 260 KM.

Nieoficjalne źródła informują, iż Superb Combi zadebiutuje jesienią tego roku, a w sprzedaży pojawi się wiosną 2010 roku.

źródło: WorldCarFans / Mototarget

Leave A Comment