Seat wyprodukuje nowe Audi Q3

27 kwietnia 2009
Bez kategorii, Nowości Seat

Firma Audi, wraz z kierownictwem Grupy VW, postanowiła, że model Audi Q3 będzie produkowany w fabryce SEAT-a w Martorell.


Na decyzję tę wpłynęły wielkie postępy, jakie SEAT poczynił w ciągu ostatnich kilku lat w dziedzinie jakości i obniżania kosztów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdołaliśmy utrzymać dobre relacje łączące nas od kilku lat z Audi. Będziemy je pielęgnować w przyszłości, produkując nowy model niemieckiej marki w naszych zakładach” – powiedział prezes firmy SEAT Erich Schmitt.

Produkcja nowego małego pojazdu sportowo-użytkowego marki Audi pozwoli firmie SEAT zagwarantować co najmniej 1.200 miejsc pracy w zakładzie, a pozytywny efekt domina odczuje cała hiszpańska branża dostawców podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Podjęta decyzja jest wyraźnym dowodem zaufania Grupy VW dla marki SEAT.

Nowe ustalenia to potwierdzenie jednoznacznie pozytywnej postawy firmy SEAT, która wbrew aktualnemu trendowi w hiszpańskiej branży motoryzacyjnej utrzymuje i tworzy miejsca pracy. Jest to także pierwszy etap restrukturyzacji firmy SEAT, którą czeka jeszcze wiele pracy w ramach realizacji wyznaczonych celów, takich jak zagwarantowanie przyszłej stabilizacji i rozwoju oraz spełnienie oczekiwań, jakie ma wobec niej niemiecki producent samochodów.

źródło: Seat / Mototarget

Leave A Comment