Pakiet AMG dla Mercedesa Klasy S i CL

16 kwietnia 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Modele Klasy S i CL już niedługo zostaną zaprezentowane w zupełnie nowych wcieleniach, jednak zanim to nastąpi Mercedes postanowił odświeżyć gamę luksusowych limuzyn oferując specjalny pakiet wyposażeniowy AMG.


W skład pakietu wchodzą 19-calowe, 5-ramienne obręcze aluminiowe obute w opony 255/40 z przodu i 275/40 z tyłu. W opcji dostępne są jeszcze większe, 20-calowe koła z oponami o niższym profilu (255/35 z przodu i 275/35 z tyłu), dzięki którym kierowca poczuje każdą, nawet najmniejszą nierówność asfaltu. Za ogromnymi felgami umieszczono perforowane tarcze hamulcowe ze srebrnymi zaciskami.

Luksusowe limuzyny z pakietem AMG wyróżniają się ponadto zmienionym przednim zderzakiem z większymi wlotami powietrza oraz sportowymi końcówkami układu wydechowego wykonanymi ze stali nierdzewnej.


W kabinie pasażerskiej – podobnie jak w „standardowych” wersjach Klasy S i CL – dominuje skóra i drewno. Elementami charakterystycznymi dla wersji sygnowanej logo AMG są natomiast welurowe dywaniki podłogowe oraz sportowe pedały z gumowymi nakładkami.

Pakiet AMG dostępny jest w modelach Klasy S (także z większym rozstawem osi) oraz CL 500 i CL 500 4MATIC. Ceny w Niemczech rozpoczynają się od 5 831, a kończą na 7 973 Euro.

źródło: World Car Fans / Mototarget

Leave A Comment