Opel Astra 2010 – pierwsze oficjalne zdjęcia

Oto pierwsze zdjęcia nowej Astry, która oficjalnie zadebiutuje podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.


Nadwozie nowej Astry nawiązuje stylistycznie do większego modelu Insignia, co jest szczególnie widoczne w kształcie reflektorów, linii dachu czy wklęsłych powierzchniach paneli drzwiowych. Trzeba przyznać, że kompaktowy Opel nowej generacji wygląda bardziej sportowo i dynamicznie w porównaniu z konserwatywnym poprzednikiem.

Koncern nie zaprezentował jeszcze oficjalnych zdjęć kabiny pasażerskiej, jednak wykonane wcześniej zdjęcia szpiegowskie potwierdzają, iż kształt deski rozdzielczej będzie także nawiązywał do projektu znanego z Insigni. Należy się również spodziewać lepszych materiałów wykończeniowych oraz bogatego wyposażenia standardowego.

Wszystkie trzy warianty nowej Astry, czyli 5-drzwiowy hatchback, kombi i GTC, zostały osadzone na płycie podłogowej Delta, na której zbudowano takie modele jak Chevrolet Cruze i Volt. Samo zawieszenie zostało jednak zmodyfikowane przez inżynierów z Opla i dostosowane do dynamicznego charakteru nowego samochodu.


Astra 2010 dostępna będzie z wieloma znanymi jednostkami napędowymi do wyboru, a dodatkowo w gamie pojawi się nowy turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 o mocy od 120 do 140 KM i maksymalnym momencie obrotowym od 175 do 200 Nm.

Opel Astra w 5-drzwiowej wersji hatchback pojawi się w europejskich salonach sprzedaży pod koniec tego roku. Wersje kombi i GTC dołączą do oferty w połowie 2010 roku.

źródło: Carscoop / Mototarget

Leave A Comment