Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Opel Astra 2010 – pierwsze oficjalne zdjęcia

14 kwietnia 2009
Bez kategorii, Nowości Opel

Oto pierwsze zdjęcia nowej Astry, która oficjalnie zadebiutuje podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.


Nadwozie nowej Astry nawiązuje stylistycznie do większego modelu Insignia, co jest szczególnie widoczne w kształcie reflektorów, linii dachu czy wklęsłych powierzchniach paneli drzwiowych. Trzeba przyznać, że kompaktowy Opel nowej generacji wygląda bardziej sportowo i dynamicznie w porównaniu z konserwatywnym poprzednikiem.

Koncern nie zaprezentował jeszcze oficjalnych zdjęć kabiny pasażerskiej, jednak wykonane wcześniej zdjęcia szpiegowskie potwierdzają, iż kształt deski rozdzielczej będzie także nawiązywał do projektu znanego z Insigni. Należy się również spodziewać lepszych materiałów wykończeniowych oraz bogatego wyposażenia standardowego.

Wszystkie trzy warianty nowej Astry, czyli 5-drzwiowy hatchback, kombi i GTC, zostały osadzone na płycie podłogowej Delta, na której zbudowano takie modele jak Chevrolet Cruze i Volt. Samo zawieszenie zostało jednak zmodyfikowane przez inżynierów z Opla i dostosowane do dynamicznego charakteru nowego samochodu.


Astra 2010 dostępna będzie z wieloma znanymi jednostkami napędowymi do wyboru, a dodatkowo w gamie pojawi się nowy turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 o mocy od 120 do 140 KM i maksymalnym momencie obrotowym od 175 do 200 Nm.

Opel Astra w 5-drzwiowej wersji hatchback pojawi się w europejskich salonach sprzedaży pod koniec tego roku. Wersje kombi i GTC dołączą do oferty w połowie 2010 roku.

źródło: Carscoop / Mototarget

Leave A Comment