Fiat wyprodukował 3 miliony aut w Turcji

9 kwietnia 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

FIAT Qubo, jedyny w swoim rodzaju samochód stworzony przez spółkę Fiat-PSA, był trzymilionowym egzemplarzem, jaki zjechał z taśmy w fabryce Tofas w tureckiej Bursie. To historyczny moment, podkreślający udaną współpracę pomiędzy Grupą Fiat a Koc Holding podpisaną 41 lat temu.


ofas może pochwalić się obecnie możliwością produkcji 400.000 sztuk aut rocznie oraz liczbą ponad 7.000 zatrudnionych pracowników – jest to więc jeden z najważniejszych strategicznych ośrodków produkcyjnych Fiata na całym świecie. Właśnie tutaj, obok dostawczego Fiorino i Doblo Cargo spod znaku Fiat Professional, produkowany jest Fiat Linea, Qubo, Albea, Palio Sole i Doblo.

„Osiągnięcie to należy przypisywać nieprzerwanie silnemu związkowi między założycielami, Koc Holding i Fiata” – twierdzi Ali Pandir , CEO fabryki Tofas. „Ponadto, Tofas zamierza jeszcze bardziej umocnić swoją liczącą się w przemyśle pozycję, którą osiągnął w strukturze Fiata. Jesteśmy bardzo dumni z naszej fabryki i że z naszej taśmy produkcyjnej zjechało trzy miliony samochodów. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z naszych pracowników, ponieważ bez nich nie bylibyśmy w stanie tego dokonać” – mówi Ali Pandir.

Warto również podkreślić, iż Fiat Qubo odegrał ważną rolę w związku z coraz lepszymi wynikami fabryki Tofas, zarówno na rynku krajowym w Turcji, jak i w exporcie do Europy. Tak wielki sukces dla produktu, któremu początek dał prosty, lecz rewolucyjny koncept. W rzeczywistości Qubo znacznie wyprzedza modele pojazdów wielorakiego zastosowania (koncept MPV) i jest przykładem samochodu „wolnej przestrzeni”, który dzięki swojej śmiałej „osobowości” oraz jak na tę kategorię wyjątkowym i wszechstronnym funkcjom potrafi spełnić najróżniejsze wymagania kierowców.

źródło: Fiat / Mototarget

Leave A Comment