BMW X5 M i X6 M oficjalnie!

6 kwietnia 2009
Bez kategorii, BMW Nowości

Niemiecki producent ekskluzywnych samochodów segmentu premium zaprezentował dwa najnowsze modele z serii X, których oznaczenia uzupełniono drugą, nieco bardziej ekscytującą literką M.


Obydwa modele napędza nowy silnik V8 o pojemności 4 395 cm3 i mocy 555 KM osiąganej przy 6 000 obr./min. Jednostka M TwinPower Turbo została wyposażona w najnowocześniejsze technologie łącznie z układem Twin Scroll Twin Turbo.


Moc przekazywana jest na wszystkie koła przez system xDrive, który został zestrojony z uwzględnieniem sportowej natury modeli X5 M i X6 M. Również standardowy układ Dynamic Performance Control uwzględnia wyczynową charakterystykę jednostki napędowej. O odpowiednie właściwości jezdne, godne wersji M, dba system Adaptive Drive oraz nowoopracowane wspomaganie układu kierowniczego Servotronic.


Połączenie dużej mocy silnika z licznymi układami sterującymi pracą poszczególnych podzespołów przekłada się na doskonałe osiągi sportowych modeli. BMW X5 M i X6 M przyspieszają od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy i odznaczają się znakomitą elastycznością na każdym biegu ze względu na wysoki moment obrotowy 680 Nm osiągany w zakresie od 1 500 do 5 650 obr./min. Prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h. Istnieje jednak możliwość zdjęcia elektronicznego „kagańca” po zakupieniu dodatkowego pakietu.


Ceny modeli nie zostały jeszcze podane.

źródło: BMW/ Mototarget

Leave A Comment