Pierwsze oficjalne zdjęcie Renault Megane RS już jest!

2 marca 2009
Bez kategorii, Nowości Renault

Premiera Renault Megane RS już za kilka dni podczas Salonu Samochodowego w Genewie, jednak całkiem „przypadkowo” pierwsze oficjalne zdjęcie pojawiło się na stronie Renault.


Mimo, że „błąd” został szybko usunięty, zdjęcie przedostało się na strony portali motoryzacyjnych, dzięki czemu możemy je Państwu zaprezentować.

Samochód zostanie wyposażony w 2.0-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy znany z obecnej wersji modelu Megane RS R26. Jednostka napędowa przejdzie jednak kurację wzmacniającą, dzięki czemu jej moc zostanie zwiększona z 230 do 250 KM. To o 40 KM więcej od nowego Golfa GTI, o 25 KM więcej od Focusa ST i o 10 KM więcej od Opla Astry OPC.

Moc przenoszona będzie na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej, manualnej skrzyni biegów. Zmiany w konfiguracji zawieszenia oraz zastosowanie mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu pozwolą na okiełznanie nowej „ereski”.

Krążą również pogłoski, iż Renault wprowadzi do sprzedaży ekstremalną wersję o jeszcze lepszych osiągach, jak to miało miejsce w przypadku modelu obecnej generacji. Moc maksymalna jednostki napędowej nie zostanie jednak podniesiona; producent skupi się raczej na obniżeniu masy pojazdu oraz usprawnieniu zawieszenia.

Megane Coupe RS będzie wyróżniało się masywnymi spoilerami i poszerzonymi nadkolami kryjącymi pokaźne felgi aluminiowe.

Sprzedaż modelu rozpocznie się jesienią tego roku

źródło: World Car Fans / Mototarget

Leave A Comment