Mercedes E63 AMG na zdjęciach szpiegowskich

20 marca 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Firma Mercedes-Benz nie zwleka z wprowadzeniem na rynek ekstremalnych wersji AMG. Nowa E-klasa została niedawno oficjalne zaprezentowana, więc jej mocniejsza siostra z oznaczeniem E63 AMG już niedługo powinna ujrzeć światło dzienne.


Na zdjęciach szpiegowskich uchwycono tylną część wersji AMG bez jakiegokolwiek kamuflażu. Widać wyraźnie tylne światła z diodami LED i cztery owalne końcówki układu wydechowego. Jedyne, co nie pasuje do charakteru auta to obręcze aluminiowe, które prawdopodobnie zostaną zastąpione czymś bardziej agresywnym w ostatecznej wersji samochodu.

Nie znane są jeszcze dokładne dane dotyczące jednostki napędowej. Szefowie koncernu podali jedynie wartość mocy maksymalnej – 525 KM (386 kW). To dużo, jak na rodzinną limuzynę, a jednocześnie niewiele w porównaniu do tego, co oferuje konkurencja; Audi RS6 rozwija bowiem aż 579 KM! Wydaje się zatem, że głównym konkurentem E-klasy AMG będzie Jaguar XFR.


Co gorsze, Mercedes przyznaje, że nie zamierza dalej brać udziału w „wyścigu zbrojeń” i skoncentruje się na wydajności paliwowej (!), a nie na maksymalnych osiągach.

Mercedes-Benz E63 AMG zadebiutuje podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

źródło: World Car Fans / Mototarget

Leave A Comment