Mercedes Benz SLK 2LOOK Edition – czarno-biały roadster

4 marca 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

W Genewie zadebiutowała specjalna, limitowana edycja małego roadstera Mercedesa SLK o podwójnym charakterze, którego nazwano 2LOOK Edition.


Nowa wersja modelu SLK skierowana jest przede wszystkim do młodych osób, ceniących sobie sportowy i niepowtarzalny wygląd. Podstawowym elementem wyróżniającym samochód z tłumu jest kontrastowe zestawienie kolorów nadwozia i wnętrza. SLK 2LOOK Edition może być pokryty białym lub czarnym lakierem akrylowym, a opcjonalnie lakierem metalicznym, czarnym lub białym – który może zagościć wyłącznie na 300 egzemplarzach SLK 2LOOK Edition na całym świecie.

Inne elementy odróżniające limitowaną edycję małego roadstera ze Stuttgartu od standardowych SLK, to przednie lampy z czarnym wypełnieniem i nowe, 18-calowe felgi aluminiowe na które założono opony w rozmiarze 225/40 z przodu i 245/35 z tyłu – naturalnie obręcze mogą mieć jasno- lub ciemno-szarą barwę. Dodatkowo na przednich błotnikach, za kołami i szklanym windshot'cie między pałąkami przeciwkapotażowymi, umieszczono logo „2LOOK EDITION”.

Wnętrze auta, zgodnie z filozofią przyświecającą nowej wersji SLK, ma kontrastowy charakter, dlatego też deskę rozdzielczą, siedzenia, boczki drzwiowe, centralny podłokietnik oraz kierownicę wykończono zestawieniem czarnej i białej skóry. Z kolei, czarne dywaniki podłogowe mają białe obszycie oraz logo „2LOOK Edition”, a podsufitka, składanego, sztywnego dachu jest w kolorze czarnym.

Mercedes SLK 2LOOK Edition jest dostępny „od ręki” w trzech wersjach silnikowych – SLK 200 Kompressor, SLK 300 i SLK 350 Sports Engine. Koszt posiadania tej wyjątkowej, czarno-białej wersji to dodatkowe 2100 EUR w porównaniu do standardowych modeli SLK. W przypadku zdecydowania się na opcjonalny lakier metalik trzeba dopłacić jeszcze 580 EUR za czerń i 1990 EUR za limitowaną biel, przeznaczoną do zaledwie 300 egzemplarzy SLK 2LOOK Edition na całym świecie.

źródło: Mercedes / Mototarget

Leave A Comment