Audi RS5 – najnowsze zdjęcia szpiegowskie

31 marca 2009
Bez kategorii, Audi Nowości

Najnowsze Audi RS5 zostało przyłapane bez kamuflażu podczas kolejnych testów na torze Nurburgring.


Audi RS5 łatwo można będzie rozpoznać już na postoju. Przedni zderzak otrzyma większe wloty powietrza, w poszerzonych nadkolach znajdą się ogromne 19-calowe obręcze kół, zaś w tylnym zderzaku zintegrowany z nim dyfuzor i dwie owalne końcówki wydechu. Na drodze nie będzie zapewne dużej szansy na przyjrzenie się sportowej bryle coupe, a to ze względu na ponadprzeciętne osiągi i możliwości Audi RS5.


Mocarne Audi napędzać będzie silnik V8 4,2 litra wyposażony w dwie turbosprężarki. Moc maksymalna wyniesie 450 KM i będzie przekazywana na koła za pośrednictwem 6-stopniowej przekładni manualnej. Najprawdopodobniej dostępna będzie także 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia R tronic. Stały napęd na cztery koła Quattro zadba o właściwe przeniesienie potężnej mocy i odpowiednią trakcję w każdej sytuacji, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie około 5 sekund. Tradycyjnie dla niemieckich producentów, prędkość maksymalna zostanie elektronicznie ograniczona do 250 km/h.


Audi RS5 miało początkowo pojawić się w sprzedaży w lipcu 2010 roku, jednak kryzys ekonomiczny zmusił producenta do przesunięcia daty premiery. Kiedy auto trafi do salonów? Tego jeszcze nie wiadomo.

źródło: World Car Fans / Mototarget

Leave A Comment