Akcja serwisowa Mitsubishi

16 marca 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Przedsiębiorca MMC Car Poland sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody Mitsubishi Grandis XP i Outlander GS45X, mogą powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Przedsiębiorca poinformował, że w samochodach Mitsubishi Grandis XP wyprodukowanych do marca 2006 istnieje ryzyko pękania oraz oderwania osłony termicznej wydechu. Osłona ta upadając na jezdnię w trackie jazdy może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym.

W Polsce wada dotyczy 87 egzemplarzy Mitsubishi Grandis XP.

Spółka poinformowała ponadto, że w samochodach Grandis XP i Outlander GS45X wyprodukowanych do kwietnia 2008 istnieje ryzyko nieprawidłowego działania włącznika świateł stopu w autach wyposażonych w lampy LED. Brak świateł stopu może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym.

W Polsce wada dotyczy 177 egzemplarzy Mitsubishi Grandis XP i Outlander GS45X.

Przedsiębiorca zaprosił listem poleconym posiadaczy wadliwych samochodów Mitsubishi na bezpłatną wymianę odpowiednio osłony lub mechanizmu świateł stopu.

Więcej informacji można uzyskać w spółce MMC Car Poland pond nr tel. 0-22 463 19 30 lub na stronie internetowej Mitsubishi.

źródło: UOKIK / Mototarget

Leave A Comment