Wyjątkowe Mercedesy klasy G na wyjątkową rocznicę

18 lutego 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Od momentu, kiedy pierwszy Mercedes-Benz klasy G zjechał z taśmy produkcyjnej minęło 30 lat. W celu uczczenia tej rocznicy niemiecki koncern prezentuje dwa specjalne modele EDITION30 i EDITION30.PUR.


Wersja EDITION30 powstała na bazie luksusowego modelu G 500 o przedłużonym rozstawie osi i charakteryzuje się specjalnym, czarnym lakierem nadwozia designo platinum, zaprojektowanymi od podstaw obręczami aluminiowymi oraz oznaczeniami EDITION30.

We wnętrzu dominuje skóra designo w kolorze zwanym „chablis”, a deskę rozdzielczą ozdabiają drewniane wstawki.

EDITION30.PUR zbudowano na bazie wersji G280 CDi z dłuższym rozstawem osi i standardowo przystosowano do poruszania się w trudnym terenie. Dodatkowo producent oferuje pakiety „Off-road package 1” i „Off-road package 2”, w których skład wchodzą, między innymi, terenowe opony 265/75 R16, osłony reflektorów i uchwyty do holowania.

Przedział pasażerski także odznacza się podwyższoną wytrzymałością. Cztery indywidualne fotele pokryto materiałem odpornym na zużycie, podłogę wyściełano gumowymi matami i zabezpieczono wszelkie kontrolki. Uzupełnieniem pakietu są takie elementy jak drewniana podłoga przedziału bagażowego, szyny i uchwyty pomagające w ładowaniu i przewożeniu towarów, dodatkowe ogrzewanie i manualna klimatyzacja.

Ceny wersji specjalnej EDITION30.PUR będą rozpoczynały się od 59 381 Euro, a za model EDITION30 producent żąda 97 461 Euro.

źródło: Carscoop / Mototarget

Leave A Comment