Skoda Superb Samochodem Roku 2009 w Czechach

5 lutego 2009
Bez kategorii, Nowości Skoda

Konkurs „Samochód Roku 2009 w Czechach” organizuje Stowarzyszenie Importerów Samochodów oraz Stowarzyszenie Przemysłu Samochodowego przy współpracy z partnerem generalnym – firmą Credium. Podczas tegorocznej edycji konkursu nominowane były 42 nowości na rynku samochodowym. O zwycięstwie Škody Superb oraz aut w innych kategoriach zdecydowało 23-osobowe jury oraz plebiscyt, w którym oddano 70 047 głosów.


– To dla nas dobry znak, szczególnie w tak trudnych czasach. Wynik konkursu na „Samochód Roku 2009 w Czechach” dowiódł, że zyskaliśmy zaufanie zarówno czeskich dziennikarzy, jak i Klientów – mówi dr Eckhard Scholz, członek zarządu Škoda Auto ds. rozwoju technologicznego. – Kluczowe dla nas jest to, że oferujemy produkt znakomitej jakości. Model Superb to wynik pracy zespołowej osób zatrudnionych w firmie Škoda – dodaje Scholz.

W tym roku nominowane samochody podzielono na cztery kategorie. Pierwsze miejsce w kategorii samochodów małych i mini, do której zakwalifikowano osiem pojazdów, zajął Ford Fiesta, natomiast w kategorii aut klasy średniej i wyższej średniej zwyciężyła Škoda Superb. W kategorii pojazdów uniwersalnego zastosowania (MPV), w której nominowano dziewięć aut, pierwsze miejsce zajął Citroën Berlingo, a wśród samochodów z kategorii SUV + terenowej (12 nominacji) najlepsze okazało się Audi Q5. Zwycięzcą w kategorii samochodów luksusowych, sportowych i kabrioletów został Volkswagen Scirocco.

źródło: Skoda

Leave A Comment