Skoda Fabia Scout

20 lutego 2009
Bez kategorii, Nowości Skoda

Zmieniające się cały czas warunki funkcjonowania są wpisane we współczesną rzeczywistość. Działając zgodnie z planem zmierzamy do określonego celu, jednak po drodze napotykamy różne sytuacje, które powodują, że musimy ciągle podejmować nowe decyzje i wyzwania.


Podobnie, jak inne modele Skody z serii Scout, Fabia zostanie wyposażona w specjalne nakładki chroniące nadwozie przed zadrapaniami podczas jazdy w umiarkowanym terenie oraz lekkie felgi aluminiowe zaprojektowane specjalnie dla tego modelu.

W gamie jednostek napędowych znajdą się dwa silniki benzynowe i dwa Diesle. Silnik benzynowy 1.4 rozwija moc 86 KM i zadowala się średnio 6,4 litrami benzyny na 100 km. Nie można jednak wymagać od niego dobrych osiągów, którymi powinien charakteryzować się samochód „terenowy”. Drugi „benzyniak” ma pojemność 1.6-litra i spala średnio 6,9 l/100 km, a dodatkowo może współpracować z sześciobiegową przekładnią. Większe emocje, głównie ze względu na wyższy moment obrotowy, powinien zapewnić silnik wysokoprężny 1.9 o mocy 105 KM, który zużywa zaledwie 4,9 litra ON na 100 km. Jednostka 1.4 TDI (80 KM) także zużywa śladowe ilości oleju napędowego (4,6 l/100 km), ale nie pozwala rozwijać wyższych prędkości.


Fabia Scout dostępna będzie w salonach sprzedaży począwszy od maja tego roku.

źródło: Skoda / Mototarget

Leave A Comment