Nowe Renault Megane RS już kusi

18 lutego 2009
Bez kategorii, Nowości Renault

W oczekiwaniu na premierę modelu Megane RS, Renault otworzyło specjalną stronę internetową, na której trwa odliczanie do tego “wielkiego dnia”.


Na stronie Renault znajduje się przyciemnione zdjęcie nowego Megane RS, które przedstawia przód auta. Graficy komputerowi pracujący dla motoryzacyjnych serwisów internetowych już „zajęli się” tą fotografią, dzięki czemu możemy podziwiać przód auta praktycznie w całej okazałości.

Samochód zostanie wyposażony w 2.0-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy znany z obecnej wersji modelu Megane RS R26. Jednostka napędowa przejdzie jednak kurację wzmacniającą, dzięki czemu jej moc zostanie zwiększona z 230 do 250 KM. To o 40 KM więcej od nowego Golfa GTI, o 25 KM więcej od Focusa ST i o 10 KM więcej od Opla Astry OPC.

Moc przenoszona będzie na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej, manualnej skrzyni biegów. Zmiany w konfiguracji zawieszenia oraz zastosowanie mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu pozwolą na okiełznanie nowej „ereski”.

Krążą również pogłoski, iż Renault wprowadzi do sprzedaży ekstremalną wersję o jeszcze lepszych osiągach, jak to miało miejsce w przypadku modelu obecnej generacji. Moc maksymalna jednostki napędowej nie zostanie jednak podniesiona; producent skupi się raczej na obniżeniu masy pojazdu oraz usprawnieniu zawieszenia.

Megane Coupe RS będzie wyróżniało się masywnymi spoilerami i poszerzonymi nadkolami kryjącymi pokaźne felgi aluminiowe.

Sprzedaż modelu rozpocznie się jesienią tego roku.

źródło: Autoblog / Mototarget

Leave A Comment