Nowa Kia Soul – dla młodych duchem

9 lutego 2009
Bez kategorii, Kia Nowości

KIA SOUL jest crossoverem z napędem na koła przednie, wysoką linią dachu oraz niezwykle długim rozstawem osi. Pod względem obszerności wnętrza SOUL dorównuje pojazdom o znaczniejszych wymiarach zewnętrznych i nierzadko je przewyższa.


Rozpoczęcie sprzedaży SOULA w Europie planowane jest na luty 2009. Nabywca będzie miał do wyboru nawet 15* odmian modelowych, kilka poziomów wyposażenia, dwa silniki (z przekładnią manualną lub automatyczną) oraz szereg akcesorii i pakietów opcjonalnych – w zależności od danego rynku. Samochód objęty będzie 5-letnią gwarancją bez limitu przebiegu km.

Jako śmiały komunikat o determinacji KIA w roli jednej z potęg światowego przemysłu motoryzacyjnego, samochód KIA SOUL adresowany jest do zupełnie nowej grupy klienteli europejskiej oraz międzynarodowej i ma szansę doprowadzić do pozyskania tysięcy klientów – trafiając do serc szczególnie osób młodych oraz młodych duchem.

„Nowatorski i oryginalny, SOUL nie daje się skategoryzować i zmusza nabywcę do stworzenia osobistej więzi emocjonalnej. SOUL proponuje tak szeroką gamę wersji stylistycznych, komfortowych i wyposażeniowych, że całkowicie zmienia pojęcie swobody wyboru. Jest to zupełnie nowy samochód miejski, który wprost zachęca nabywcę, by puścić wodze fantazji oraz przemyśleć wszystko, co dotąd wiedział o marce KIA.” – mówi Panu Vainamo, dyrektor marketingu KIA Motors Europe.


Unikalna stylistka jak jeszcze nigdy u KIA!
Przekształcenie fantazyjnej koncepcji KIA SOUL z 2006 roku w samochód produkcyjny odbywało się pod okiem Głównego Projektanta KIA Motors Corporation, Petera Schreyera.

„SOUL narodził się w Stanach, dorósł w Korei, a ostateczny szlif nadała mu Europa i dlatego uważam, iż produkcyjny ‘urban crossover’ jest projektem skończonym, który z powodzeniem podkreśla swoją oryginalność i wyróżniający się styl. Wizualny kształt i zasadnicze proporcje auta koncepcyjnego z NAIAS Detroit zostały w większości zachowane, choć dodaliśmy szereg akcentów stylistycznych i nowatorskich elementów wyposażenia tak, by móc dostosowywać ten pochodzący z jednej przecież fabryki pojazd do szczególnych wymagań klienteli na rożnych rynkach światowych.”


Korzystać ze swobody wyboru
KIA spodziewa się, iż wielu nabywców SOULA skorzysta ze swobody wyboru jaką samochód ten proponuje, zamawiając najwyższy poziom wyposażenia i decydując się na jeden z kilku fabrycznie instalowanych ‘pakietów opcjonalnych’ dostępnych dla tej wersji, aby w pełni zakosztować ‘ducha’ swego nowego nabytku. Oferowane będą liczne akcesoria dla indywidualizacji pojazdu, montowane u dealera pod kątem konkretnych potrzeb rodzinnych czy rekreacyjnych.

Ceny poszczególnych wersji modelu Soul:

1.6 DOHC CVVT 124 KM – 5 M/T = M – 46 900 zł L – 50 500 zł XL – 54 500 zł
1.6 CRDI VGT 128 KM – 5 M/T = M – 52 900 zł L – 56 500 zł XL – 60 500 zł

źródło: Kia / Mototarget

Leave A Comment