Leon "Samochodem Roku 2009" wg. auto motor und sport

5 lutego 2009
Bez kategorii, Nowości Seat

W głosowaniu mającym na celu wybór „Najlepszych Samochodów Roku 2009”, po selekcji dokonanej przez ponad 92 000 czytelników niemieckiego magazynu auto motor und sport, SEAT Leon zajął pierwsze miejsce na liście pojazdów importowanych w kategorii samochodów kompaktowych.


Oceniano samochody w 10 różnych kategoriach. SEAT Leon zwyciężył w kategorii samochodów kompaktowych, do której zgłoszono 32 kandydatów. 12,2% głosów czytelników oddanych na Leona oznacza także, że został on uznany za najlepszy samochód importowany w tym segmencie.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z wyniku i chcielibyśmy podziękować czytelnikom „auto motor und sport” za doskonały wybór” – powiedział prezes firmy SEAT, Erich Schmitt, w trakcie uroczystego wręczenia nagród w Stuttgarcie. „To zwycięstwo jest kolejnym dowodem na atrakcyjność koncepcji modelu SEAT Leon. Zarówno w wersji Ecomotive, zoptymalizowanej pod względem zużycia paliwa, jak i w mocnej i atletycznej wersji Cupra, ten sportowy kompakt cechują znakomite proporcje między dynamiką jazdy a niskim zużyciem paliwa”.

SEAT Leon jest dostępny w szerokiej gamie wersji. Standardowe wyposażenie pięciu poziomów wykończenia – Reference, Style, Sport-up, FR i Cupra – obejmuje między innymi takie elementy jak ABS i TCS, ESP z układem wspomagania hamowania awaryjnego EBA, układ kontroli spadku ciśnienia w ogumieniu, dwie czołowe poduszki powietrzne, boczne poduszki powietrzne i kurtyny powietrzne, zaczepy Isofix, klimatyzację oraz radio z odtwarzaczem CD i MP3 oraz wejście aux-in.

Oferta silnikowa modeli SEAT Leon liczy aż 11 jednostek napędowych. Wszystkie silniki charakteryzują się znakomitymi osiągami, począwszy od benzynowego 1.4 85 KM czy niezwykle oszczędnego diesla 1.9 TDI 105 KM Ecomotive (4,5 litra paliwa na 100 km), aż do 2.0 TSI 240 KM pod maską wersji Cupra.

SEAT Leon jest niekwestionowanym liderem sportów samochodowych, o czym świadczy między innymi zdobyte niedawno Mistrzostwo Świata po pierwszym w historii zwycięstwie samochodu z silnikiem Diesla w trudnych wyścigach torowych o Mistrzostwo Świata Samochodów Turystycznych FIA. Zdobycie tytułu w kategorii producentów było ogromnym sukcesem SEAT-a, podobnie jak triumf Francuza Yvana Mullera w kategorii kierowców. Tuż za Francuzem uplasował się Włoch Gabriele Tarquini – także oficjalny kierowca hiszpańskiej marki.

źródło: Seat / Moto Target

Leave A Comment