Aktualności

GranTurismo S Automatic – genewska nowość Maserati

24 lutego 2009
Bez kategorii, Maserati Nowości

Maserati obiecało, iż będzie prezentowało nowy model podczas każdego kolejnego salonu samochodowego, co również tyczy się tegorocznego Geneva Motor Show.


Na genewskim stoisku firmy pojawi się model GranTurismo S Automatic, wyposażony w sześciobiegową przekładnię automatyczną ZF, która posiada możliwość pracy w trybie w pełni automatycznym lub manualnym – wówczas kierowca zmienia biegi za pomocą łopatek umieszczonych przy kole kierownicy.

Pod maską GranTurismo S Automatic znajdzie się 4.7-litrowy silnik V8 o mocy 440KM. O skuteczne wytracanie prędkości dba zaawansowany system hamulcowy opracowany we współpracy z firmą Brembo i już wcześniej stosowany w modelu Quattroporte Sport GT S. Z tego samego modelu zapożyczono także 20-calowe felgi aluminiowe.


Z zewnątrz, GranTurismo S Automatic wyróżnia się dyskretnymi spoilerami. Kabina pasażerska również nawiązuje do sportowego charakteru samochodu. Odnaleźć tu można m.in. głęboko wyprofilowane siedzenia pokryte skórzaną tapicerką ze wstawkami z Alkantary. Standardem jest teraz interface Bluetooth, a wejście do podłączenia iPoda to element wyposażenia opcjonalnego.

źródło: Auto Express / Mototarget

Leave A Comment