Focus Coupe – nowy rywal Scirocco

9 lutego 2009
Bez kategorii, Ford Nowości

Za pośrednictwem serwisu Auto Express przedstawiamy pierwsze wizualizacje trzydrzwiowego Forda Focusa Coupe, który będzie głównym konkurentem Volkswagena Scirocco i Renault Megane Coupe.


Focus Coupe nawiązuje stylistycznie do najnowszej Fiesty, co jest szczególnie widoczne w przedniej części pojazdu, gdzie umieszczono nowe reflektory i światła do jazdy dziennej LED. Charakterystyczne elementy to także wydatne nadkola i mocno opadająca ku tyłowi linia dachu, zakończona niewielkim spoilerem.

W kabinie pasażerskiej pojawi się nowa deska rozdzielcza wykonana z materiałów wyższej jakości oraz innowacyjny system obsługi urządzeń pokładowych, który stosowany jest w limuzynach wyższej klasy (i Drive – BMW, COMMAND – Mercedes).

Ford Focus znany jest głównie z doskonałych właściwości jezdnych. W przypadku nowego modelu inżynierowie opracowali kompaktową płytę podłogową ze sztywniejszym zawieszeniem, dzięki czemu trzydrzwiowe Coupe będzie trzymało się nawierzchni niczym „przyklejone”.

Pod maską Focusa Coupe będzie mógł pracować jeden z najnowszych, turbodoładowanych silników benzynowych EcoBoost z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Bazowa wersja rozwija 89 lub 108 KM z 1.0 litra pojemności, a większy motor 1.6 osiąga 148 lub 178 KM.


W gamie jednostek wysokoprężnych znajdą się silniki 1.6 TDCi (90, 109 i 128 KM) oraz 2.0-litrowa jednostka rozwijająca 168 lub 197 KM. Napęd przenoszony będzie na przednie koła za pośrednictwem manualnej przekładni, a w opcji dostępna będzie dwusprzęgłowa skrzynia PowerShift.

Ford Focus Coupe pojawi się w sprzedaży w 2010 roku.

źródło: Auto Experss / Mototarget

Leave A Comment