Ferrari 599 GTB Fiorano HGTE – dobrze doprawione

10 lutego 2009
Bez kategorii, Ferrari Nowości

Na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie Ferrari zaprezentuje model 599 GTB Fiorano z pakietem HGTE.


Ferrari 599 GTB Fiorano nie należy do grupy aut, którym można wytknąć złe prowadzenie się czy działanie układu kierowniczego. Mimo to, włoska firma opracowała pakiet, który ma wynieść, i tak już ponadprzeciętne możliwości auta, na kolejny poziom.

Zmiany poczynione w 599 GTB Fiorano mają na celu wykorzystanie w pełni drzemiącego w nim potencjału, a tym samym zapewnienie kierowcy większych wrażeń w czasie jazdy. W tym celu modyfikacjom poddano zawieszenie auta, w którym zastosowano nowe sprężyny i stabilizatory. W jednostce napędowej nie poczyniono żadnych zmian, a to oznacza V12 o pojemności 6-litrów potrafiące wykrzesać z siebie moc 620 KM i moment obrotowy o wartości 608 Nm. To w zupełności wystarcza, by ujrzeć pierwsze 100 km/h na liczniku po 3,7 sekundy i rozpędzić auto do 330 km/h.

Ale pakiet HGTE to także modyfikacje estetyczne, na które składają się nowy przedni zderzak podobny do tego w modelu F430 Scuderia, jak również 20-calowe, trzyczęściowe felgi aluminiowe z wyczynowymi oponami oraz nowy układ wydechowy, który zapewnia odpowiednią akustykę. Samo wnętrze auta wykończono większą ilością materiałów z włókna węglowego, a kierowca i pasażer mają do dyspozycji nowe fotele sportowe.

Cena kompletnego pakietu HGTE ma wynieść ok. 20 000 EUR.

źródło: Drivers Republic / Mototarget

Leave A Comment