Best Cars – trzy modele Audi na szczycie

3 lutego 2009
Bez kategorii, Audi Nowości

W plebiscycie czytelników niemieckiego czasopisma „auto motor und sport” (ams) Audi kontynuuje pełną sukcesów historię z poprzednich lat. Trzy razy czytelnicy ams zadecydowali o zajęciu przez modele Audi pierwszego miejsca w swoich klasach: Audi A4, A6 i nowy model Q5 uznane zostały przez czytelników za najlepsze. Ten wspaniały wynik dopełniają modele Audi A3, A8 i R8, które zajęły drugie miejsce w swoich kategoriach. Nagrody zostały rozdane 29 stycznia w Stuttgarcie.


Z trzema zwycięstwami Audi należy ponownie do marek odnoszących największe sukcesy w plebiscycie. Audi A4, podobnie jak w roku ubiegłym, zwyciężyło w kategorii „klasa średnia”. Rupert Stadler, który odbierał nagrodę dla tego popularnego modelu Audi powiedział: ”A4 ze swoją innowacyjną techniką, wspaniałą stylistyką oraz doskonałą jakością wprowadziło klasę wyższą do klasy średniej”.

W „wyższej klasie średniej” Audi A6 awansowało do roli seryjnego zwycięzcy w plebiscycie ams. Po raz piąty ta sportowa limuzyna pokonała konkurencyjne modele. „Model A6 łączy w sobie sportowy charakter z niskim zużyciem paliwa. I to jest właśnie to, czego w dłuższej perspektywie czasu oczekują klienci w tym segmencie”, powiedział Peter Schwarzenbauer, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w Audi.

Nowy model – Audi Q5 od razu zdobył pierwsze miejsce w klasie „samochody terenowe”. Ten debiutant ma już na swoim koncie nagrody za stylistykę od „auto motor und sport” i czasopisma „Auto Bild” oraz „złotą kierownicę”, którą nagrodzili go czytelnicy „Bild am Sonntag”. Michael Dick, członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego w Audi podkreślił odbierając nagrodę: „Audi Q5 pokazało, że samochody przeznaczone na drogi i bezdroża wciąż są pożądane. Przede wszystkim jeżeli są tak wyraziste, mocne i wydajne. W tym samochodzie ukryty jest ogromny potencjał.”

Sukces odniesiony przez markę Audi w plebiscycie ams uzupełniony został przez drugie miejsca zajęte przez Audi A3 w kategorii „niższa klasa średnia”, Audi A8 w „klasie luksusowej” oraz Audi R8 w kategorii „samochody sportowe”.

Plebiscyt czytelników „auto motor und sport” odbył się po raz 33. Ponad 92 000 czytelników oddało swój głos.

źródło: Audi / Moto Target

Leave A Comment